Konfiguracja skrzynki e-mail w Poczta Thunderbird

Program Mozilla Thunderbird należy do grupy najpopularniejszych programów pocztowych. Wydawcą jest Mozilla, którą na pewno kojarzysz z przeglądarką internetową Mozilla Firefox, która swego czasu była najpopularniejszą aplikacją tego typu i świetną alternatywą dla Internet Explorer. Poczta Thunderbird, aplikacja do obsługi skrzynki e-mail, poza podstawowymi funkcjonalnościami typowymi dla programów pocztowych, pozwala dodatkowo instalować rozszerzenia. Zobacz, jak skonfigurować pocztę e-mail w Thunderbird.

Spis treści:

IMAP czy POP3 w konfiguracji Thunderbird #

Zastanawiasz się, który protokół poczty e-mail wybrać w konfiguracji Thunderbird? POP3 czy IMAP? IMAP jest unowocześnionym protokołem, który, w dużym uproszczeniu, nadaje się idealne do pracy ze skrzynką e-mail na wielu urządzeniach jednocześnie, a przy tym jest dość oszczędny w transferze danych.

Więcej informacji o protokołach poczty e-mail, znajdziesz na naszym blogu:

Konfiguracja poczty Thunderbird #

Do przeprowadzenia konfiguracji programu pocztowego Thunderbird, niezbędne będzie utworzenie skrzynki e-mail na hostingu:

Teraz rozpocznij konfigurację Thunderbird:

  1. Uruchom program Mozilla Thunderbird.
  2. Wybierz Plik > Utwórz > Konfigurację konta pocztowego.
  3. Uzupełnij dane konta: Imię i nazwisko, adres konfigurowanej skrzynki e-mail oraz hasło dostępu.
  4. Kliknij Kontynuuj.
  5. Wybierz, czy chcesz skonfigurować konto IMAP, czy POP3 (zalecamy IMAP).
  6. Kliknij Gotowe.

Skorzystaj z opcji Konfiguruj ręcznie, aby zmienić ustawienia konta, np. włączyć szyfrowanie przy użyciu SSL. Jeśli chcesz korzystać z szyfrowanego połączenia w poczcie e-mail, konieczne jest zainstalowanie certyfikatu SSL dla domeny. Możesz skorzystać z darmowego certyfikatu Let’s Encrypt, dostępnego w panelu DirectAdmin.

Konto pocztowe zostało dodane do poczty Thunderbird. Możesz teraz rozpocząć korzystanie z programu pocztowego, ustawić podpis do wiadomości e-mail i wysłać nową korespondencję. Program Thunderbird działa tylko w systemie Windows i MacOS, nie posiada odpowiednika dla urządzeń mobilnych.

Dodatkowe informacje #

Poniżej znajdziesz listę powiązanych artykułów, w których znajdziesz m.in. informacje o obsłudze poczty Thunderbird.

Powered by BetterDocs