Czy mogę zarejestrować domenę bez hostingu?

Czy mogę zarejestrować domenę bez hostingu?

Usługa rejestracji domeny i usługa hostingu, choć uzupełniają się, są również całkowicie niezależne. Możesz więc zarejestrować tyle domen, ile chcesz , bez konieczności wynajmowania dla nich usługi hostingowej. 

Domenę możemy zawrzeć z rejestratorem, a hosting z zupełnie inną platformą. W ten sposób mielibyśmy domenę wskazującą na hosting, który jest w innej firmie.

Wielu użytkowników zaczyna od prostego hostingu, hostingu współdzielonego, który umożliwia podstawy działania sieci. Z biegiem czasu może się to okazać dla nich za małe i będą potrzebować więcej zasobów. Może to skłonić ich do wyboru hostingu dedykowanego, który byłby droższy, ale oferowałby więcej możliwości.

Z tego powodu być może na początku mieliśmy umowę na domenę i hosting z różnymi firmami lub może to być ta sama firma i jesteśmy zainteresowani późniejszą zmianą serwera internetowego na inny. To jest coś, co możemy zrobić w dowolnym momencie. Ponadto jest to coś stosunkowo powszechnego, co bierze pod uwagę wielu menedżerów stron.

Co zrobić z zarejestrowaną domeną internetową?

Po zarejestrowaniu i opłaceniu domeny internetowej, masz kilka możliwości na to, aby zacząć jej używać w inny sposób, niż jedynie rezerwując nazwę domeny. Możesz, np.:

  • skierować domenę na adres IP serwera zewnętrznego lub inną lokalizację w sieci, zarówno serwer obsługi stron WWW, poczty e-mail lub innych aplikacji. Otrzymujesz dostęp do ustawień rekordów domeny,
  • przekierować domenę na zewnętrzne serwery DNS, co umożliwi Ci w pełni obsługę techniczną domeny na zewnętrznym hostingu, np. zarejestrowanym u innego operatora,
  • pozostawić domenę na serwerach DNS IQHOST i przypisać ją do usługi hostingowej zarejestrowanej u nas,
  • nie robić nic, blokując nazwę domeny dla siebie, np. w traktując adres internetowy jak inwestycję.

Czy istnieje limit rejestracji domen internetowy?

Nie, nie ma limity ilości domen internetowych jakie możesz zarejestrować i utrzymywać w IQHOST.

Ile kosztuje zarejestrowanie domeny internetowej?

Cena rejestracji domen internetowych jest bardzo niska i atrakcyjna, w stosunku do oferty konkurencji. Wynika to przede wszystkim z faktu, że ogólnie, rejestry domen oferują możliwość zarejestrowania domeny przez pośredników, takich jak IQHOST, w atrakcyjnej cenie. Cena rejestracji domeny internetowej, w zależności od rozszerzenia domeny, końcówki domenowej, wynosi od kilku do kilkunastu złotych, w niektórych przypadkach kilkudziesięciu złotych.

Ile kosztuje przedłużenie ważności domeny internetowej?

Cena przedłużenia ważności domeny internetowej, jest także uzależniona od rodzaju wybranej końcówki domenowej i może kształtować się od kilkunastu do kilkuset złotych. Analogicznie jak rejestracja, tak samo cena przedłużenia, jest mocno uzależniona od warunków, jakie oferuje dany rejestr domenowy.

Firmy świadczące usługi rejestracji i utrzymania domen internetowych, mogą dowolnie kształtować ceny domen internetowych, dlatego zawsze warto przed rejestracją lub przedłużeniem ważności domeny, porównać ofertę kilku firm.

Co się stanie, jeśli nie przedłużę ważności domeny internetowej?

Jeśli nie odnowisz swojej nazwy domeny na czas, po jej wygaśnięciu, ryzykujesz utratą jej własności. Gdy nazwa domeny wygaśnie, może stać się dostępna do rejestracji dla innych.

Dostęp do strony internetowej i poczty e-mail powiązanej z domeną może również zostać utracony. W zależności od dostawcy usług hostingowych może on zamknąć stronę internetową i usługę e-mail lub może stać się niedostępny, jeśli nazwa domeny nie zostanie odnowiona.

Ważne jest, aby odnowić nazwę domeny przed jej wygaśnięciem, aby uniknąć zakłóceń w obecności w Internecie. Niektórzy rejestratorzy domen mogą oferować okres karencji po dacie wygaśnięcia, podczas którego nadal można odnowić nazwę domeny, ale ten okres jest zazwyczaj ograniczony i po tym czasie nazwa domeny może stać się dostępna do rejestracji dla innych.

Jeśli oczywiście zarejestrowałeś domenę internetową bez hostingu i jednocześnie nie używasz domeny z hostingiem w IQHOST lub zewnętrznym, brak płatności ograniczy się do utraty samego adresu. Jeśli delegowałeś domenę na zewnętrzne serwery DNS, polecamy przenieść hosting do IQHOST, aby utrzymywać i kontrolować płatności za usługi w jednym Panelu klienta.

Rejestracja i transfer domeny internetowej do IQHOST

Jeśli szukasz niezawodnego i niedrogiego miejsca do rejestracji nazw domen, nie szukaj dalej niż IQHOST. Nasze atrakcyjne ceny i elastyczne opcje sprawiają, że jesteśmy idealnym wyborem dla wszystkich Twoich potrzeb domenowych. Oferujemy nie tylko konkurencyjne ceny rejestracji domen, ale także szereg tanich opcji rozszerzeń domen.

Rozumiemy, że przeniesienie domeny może być złożonym i czasochłonnym procesem, dlatego jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Nasz zespół ekspertów pomoże Ci na każdym etapie, a nawet oferujemy bezpłatny transfer Twojego hostingu, strony internetowej i poczty e-mail. Z IQHOST możesz mieć pewność, że Twoje domeny będą w dobrych rękach.

Wybór IQHOST do transferu domeny to nie tylko mądra decyzja, ale także mądry wybór z ekonomicznego punktu widzenia. Nasze niskie ceny na domeny i doskonała obsługa klienta sprawiają, że jesteśmy idealnym wyborem dla wszystkich Twoich potrzeb domenowych. Nie przegap tej okazji, aby skorzystać z naszych wspaniałych ofert i zacząć oszczędzać już dziś!

Leave a Reply