Wskazówki dotyczące bezpiecznego i wydajnego przechowywania danych online

Wskazówki dotyczące bezpiecznego i wydajnego przechowywania danych online

Dysk twardy jest pełny, nie można znaleźć potrzebnych danych, na dysku flash USB z ważnymi raportami biznesowymi pojawia się komunikat o błędzie… to często najczęstsze problemy, z którymi spotykają się organizacje na co dzień, jeśli chodzi o przechowywanie i dostęp do informacji biznesowych.

5 wskazówek bezpiecznego i wydajnego przechowywania danych online

Z tego powodu IQHOST oferuje kilka prostych wskazówek dotyczących wiosennych porządków cyfrowych, a tym samym powiewu świeżości w cyfrowej tożsamości korporacyjnej:

 1. Wyeliminuj utratę danych : dzięki rozmiarom dysków twardych, które są coraz większe, w dzisiejszych czasach zwykle nie brakuje miejsca na komputerze. Jednak zalew plików może spowolnić system i utrudnić pracę. IQHOST zaleca usunięcie nieużywanych plików i programów, to nie tylko zaprowadzi porządek, ale także pozwoli na wydajniejszą pracę.
 2. Ochrona danych i administracja użytkownikami:  Centralne przechowywanie plików w magazynie online ma wiele zalet: tworzy porządek, oszczędza czas i ułatwia współpracę. Ponadto uprawnienia dostępu i zatwierdzenia plików można przyznać po prostu klikając zarządzanie użytkownikami. Wybierając dostawcę usług w chmurze, użytkownicy muszą upewnić się, że zagwarantowane jest bezpieczeństwo danych i ochrona prywatności użytkowników.
 3. Bezpieczne przechowywanie online zamiast dysku twardego:  usunięcie niechcianych informacji zwalnia miejsce, jednak przechowywanie danych w chmurze jest zawsze dobrą alternatywą. Pliki są dostępne dla użytkowników przez cały czas, z dowolnego urządzenia. Ułatwia to również współpracę ze współpracownikami: jeśli udostępniasz plik, wystarczy jedno łącze zamiast wysyłania wszystkiego pocztą e-mail. Ponadto, wybierając dostawcę, musisz upewnić się, że zwracasz uwagę na ochronę danych.
 4. Automatyczne kopie zapasowe:  Outsourcing danych do chmury nie zawsze oznacza, że ​​są one całkowicie bezpieczne. Dlatego wybierając pamięć online, użytkownicy powinni zwrócić uwagę na integrację funkcji automatycznego tworzenia kopii zapasowych. To jedyny sposób na odzyskanie przypadkowo usuniętych lub zmodyfikowanych plików. Jeszcze lepiej, jeśli rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych ma również odpowiednie interfejsy umożliwiające tworzenie pełnych kopii zapasowych serwera. Daje to pewność, że wszystkie dane są odpowiednio zabezpieczone.
 5. Synchronizuj dane:  przechowywanie online ma jeszcze jedną zaletę, która upraszcza cyfrowe wiosenne porządki: dane można synchronizować. Jeśli pracownik zapisze dokument w Karlsruhe, aktualna wersja jest natychmiast dostępna w Hamburgu i Berlinie. Po zainstalowaniu praca może być wykonywana wydajniej.

Porządki w skrzynce pocztowej

Z drugiej strony problemy z miejscem w skrzynce odbiorczej czy poprawnym filtrowaniem wiadomości to aspekty często zaniedbywane w organizacjach, choć znacząco przyczyniają się do lepszej organizacji pracy. W tym sensie ujawniamy również szereg prostych sztuczek optymalizujących pocztę.

 1. Czyszczenie reklam i spamu:  Masowe e-maile z reklamami i spamem można łatwo zredukować. Filtry antyspamowe i programy antywirusowe zazwyczaj trzeba aktywować ręcznie w ustawieniach. Kiedy to się skończy, trafia tam tylko to, co należy do skrzynki pocztowej. Dlatego spam lub niebezpieczne wiadomości e-mail będą w przyszłości filtrowane.
 2. Uporządkuj foldery, aby uzyskać lepszy przegląd:  czy w Twojej skrzynce odbiorczej znowu jest dużo nieprzeczytanych e-maili i uzyskanie przeglądu jest prawie niemożliwe? Tematyczne segregatory z folderami typu „Oferty i Faktury”, „Dostawcy”, „Pracownicy” itp. pozwalają na lepszą organizację. Inną opcją jest posiadanie przez każdy projekt własnego folderu, w którym można przechowywać odpowiednie wiadomości e-mail. Ponadto reguły skrzynki odbiorczej umożliwiają przenoszenie wiadomości od określonych nadawców lub zawierających określone słowa kluczowe bezpośrednio do folderu.
 3. Bezpośredni temat do szybszej odpowiedzi:  Klient nie odpowiedział nawet na trzecie żądanie? Konkretny temat znacznie zwiększa prawdopodobieństwo otrzymania odpowiedzi. Jeśli klient otrzyma maila o tytule „Oferta ABC – Wymagana akceptacja przed 25.05.”, od razu wie, co robić. Zaleca się również zdefiniowanie stałej struktury linii tematycznych wiadomości e-mail. Wygląda profesjonalnie, poważnie, a także zwiększa użyteczność.
 4. Sortuj e-maile według kolorów: oznaczanie e-maili różnymi kolorami zapewnia przejrzystość i ułatwia pracę. Należy używać tylko trzech różnych kolorów. Możesz je sortować na przykład według głównych projektów, sortowania według czasu lub ważności albo według wymaganych etapów pracy, takich jak „przygotowanie”, „uruchamianie” lub „weryfikowanie”.

Przechowywanie danych na dyskach sieciowych w chmurze

Oto kilka wskazówek dotyczących bezpiecznego i wydajnego przechowywania danych online, na przykład na dyskach sieciowych w chmurze:

 1. Używaj silnych haseł: Używaj unikalnych, silnych haseł, które są trudne do odgadnięcia i regularnie je zmieniaj. Rozważ również użycie uwierzytelniania dwuskładnikowego, aby dodać dodatkową warstwę bezpieczeństwa.
 2. Zaszyfruj swoje dane: Szyfrowanie to skuteczny sposób ochrony danych przed nieautoryzowanym dostępem. Poszukaj usług przechowywania w chmurze, które oferują kompleksowe szyfrowanie lub korzystają z narzędzi szyfrujących innych firm.
 3. Wykonaj kopię zapasową danych: upewnij się, że masz kopię zapasową wszystkich ważnych plików na wypadek katastrofy lub przypadkowego usunięcia. Skorzystaj z rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych w chmurze lub utwórz harmonogram tworzenia kopii zapasowych dla swoich plików.
 4. Uporządkuj swoje dane: uporządkuj swoje pliki, aby ułatwić znajdowanie potrzebnych danych i uzyskiwanie do nich dostępu. Używaj opisowych nazw plików i rozważ wdrożenie konwencji nazewnictwa plików.
 5. Ogranicz dostęp: zapewnij dostęp do miejsca w chmurze tylko tym osobom, które tego potrzebują i upewnij się, że mają odpowiednie uprawnienia. Rozważ użycie uprawnień grupowych, aby ułatwić zarządzanie dostępem.
 6. Aktualizuj swoje oprogramowanie: upewnij się, że oprogramowanie pamięci masowej w chmurze zawiera najnowsze poprawki zabezpieczeń i poprawki błędów, aby uniknąć luk w zabezpieczeniach.
 7. Korzystaj z zaufanych dostawców pamięci masowej w chmurze: wybierz renomowanego dostawcę pamięci masowej w chmurze, który oferuje funkcje bezpieczeństwa i ma dobre doświadczenie w zapewnianiu bezpieczeństwa danych.
 8. Używaj kontroli wersji: jeśli współpracujesz z innymi osobami nad plikami, używaj kontroli wersji, aby śledzić zmiany i przechowywać historię swoich plików.
 9. Monitoruj wykorzystanie przestrzeni dyskowej: miej oko na wykorzystanie przestrzeni dyskowej i regularnie przeglądaj pliki, aby upewnić się, że nie marnujesz przestrzeni dyskowej ani nie przechowujesz niepotrzebnych danych.

Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, możesz bezpiecznie i wydajnie przechowywać swoje dane w chmurze, zmniejszając ryzyko utraty danych, nieautoryzowanego dostępu i innych problemów związanych z bezpieczeństwem.

Uporządkuj dane na serwerze FTP i hostingu

Oto kilka wskazówek dotyczących organizowania plików i folderów na serwerze FTP:

 1. Stwórz przejrzystą strukturę folderów: Stwórz logiczną strukturę folderów, która ułatwia znajdowanie plików i uzyskiwanie do nich dostępu. Użyj opisowych nazw folderów i rozważ użycie podfolderów w celu dalszego uporządkowania plików.
 2. Używaj spójnej konwencji nazewnictwa: Używaj spójnej konwencji nazewnictwa plików, aby ułatwić ich szybką identyfikację. Rozważ umieszczenie w nazwie pliku daty, typu pliku lub innych istotnych informacji.
 3. Usuń niepotrzebne pliki: regularnie przeglądaj swoje pliki i usuwaj te, które nie są już potrzebne. Pomoże to utrzymać porządek na serwerze FTP i zmniejszy zużycie pamięci.
 4. Ustaw odpowiednie uprawnienia: ustaw odpowiednie uprawnienia do folderów i plików, aby kontrolować, kto może uzyskiwać do nich dostęp i je edytować. Rozważ użycie uprawnień grupowych, aby ułatwić zarządzanie dostępem.
 5. Użyj kontroli wersji: Użyj kontroli wersji, aby zachować historię zmian w plikach i upewnić się, że wszyscy pracują nad najnowszą wersją.

Jeśli chodzi o bezpieczne i wydajne przechowywanie danych w usłudze hostingowej, oto kilka dodatkowych wskazówek:

 1. Używaj silnych haseł: używaj unikalnych, silnych haseł do wszystkich kont i regularnie je zmieniaj.
 2. Włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe: Włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe dla wszystkich kont, aby dodać dodatkową warstwę zabezpieczeń.
 3. Zaszyfruj swoje dane: użyj szyfrowania, aby chronić swoje dane przed nieautoryzowanym dostępem. Poszukaj usług hostingowych oferujących kompleksowe szyfrowanie lub korzystających z narzędzi szyfrujących innych firm.
 4. Wykonaj kopię zapasową danych: upewnij się, że masz kopię zapasową wszystkich ważnych plików na wypadek katastrofy lub przypadkowego usunięcia. Skorzystaj z rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych dostarczonych przez usługę hostingową lub stwórz harmonogram tworzenia kopii zapasowych dla swoich plików.
 5. Aktualizuj swoje oprogramowanie: Aktualizuj całe oprogramowanie za pomocą najnowszych poprawek zabezpieczeń i poprawek błędów, aby uniknąć wszelkich luk w zabezpieczeniach.
 6. Wybierz renomowanego dostawcę usług hostingowych: Wybierz dostawcę usług hostingowych, który ma dobre doświadczenie w zapewnianiu bezpieczeństwa danych i oferuje funkcje bezpieczeństwa, takie jak zapory ogniowe, skanowanie złośliwego oprogramowania i wykrywanie włamań.

Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, możesz utrzymać porządek, bezpieczeństwo i wydajność serwera FTP i usługi hostingowej, zmniejszając ryzyko utraty danych, nieautoryzowanego dostępu i innych problemów związanych z bezpieczeństwem.

Szybki i tani hosting stron internetowych i poczty

Szukasz taniego i wydajnego hostingu WWW i poczty e-mail? Nie szukaj dalej niż IQHOST! Nasze usługi hostingowe oferują niskie ceny i bezproblemowe działanie, ułatwiając szybkie uruchomienie strony internetowej i poczty e-mail. Dodatkowo, kiedy zarejestrujesz się w IQHOST, przeniesiemy Twoją stronę internetową i e-mail za darmo, oszczędzając Twój czas i kłopoty. Nasz zespół obsługi klienta jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania i upewnić się, że Twoja strona internetowa i poczta e-mail zawsze działają płynnie. Nie czekaj dłużej – zarejestruj się w IQHOST już dziś i korzystaj z niezawodnych i niedrogich usług hostingowych.