Twenty Twenty Three: motywy blokowe dominują w WordPressie

Twenty Twenty Three: motywy blokowe dominują w WordPressie

Wraz z aktualizacją WordPress 6.1 pojawił się nowy motyw! Najnowszy motyw Twenty Twenty-Three wprowadzony na rynek w listopadzie 2019 r. zyskuje na popularności dzięki 10 przyciągającym wzrok i wszechstronnym odmianom stylu, nowym wzorom bloków i globalnym opcjom edycji witryny.

Motyw Twenty Twenty-Three został zaprojektowany jako najbardziej elastyczny i konfigurowalny motyw, który oferuje wiele nowych funkcji. Każdy styl można teraz szczegółowo kontrolować, korzystając z wielu opcji układu. Dlaczego motywy blokowe są narzucane w ten sposób w świecie sieci? Jakie są główne cechy motywu Twenty Twenty-Three?

Spis treści:

Motywy blokowe WordPress: jakie są ich zalety?

W 2019 roku WordPress wprowadził swój edytor bloków, znany również jako Gutenberg . Zastąpiło to klasyczny edytor i zrewolucjonizowało tworzenie treści w WordPress.

Edytor Gutenberg umożliwiał użytkownikom łatwe tworzenie i dostosowywanie postów i stron za pomocą bloków. Tak więc w 2021 roku WordPress uruchomił „Full Site Edition”, zbiór narzędzi do projektowania, który zawierał nowy edytor. Edytor witryny działa jak Edytor bloków i umożliwia zbudowanie całej witryny za pomocą bloków Gutenberga.

Na przykład możesz wstawiać bloki tematyczne, tworzyć niestandardowe szablony itp. Możesz jednak uzyskać dostęp do tej funkcji tylko wtedy, gdy używasz motywu blokowego w swojej witrynie, czyli motywu WordPress zbudowanego z bloków.

A jakie są zalety korzystania z motywów blokowych w WordPressie? Oto kilka korzyści:

  • Możesz edytować dowolną funkcję bez użycia kodu.
  • Będziesz mógł dostosować kolory i typografię swojego projektu dzięki Global Styles.
  • Automatycznie generujesz funkcje ułatwień dostępu, takie jak nawigacja za pomocą klawiatury .
  • Popraw prędkość witryny, ładując na stronie tylko wyrenderowane bloki.

Dzięki motywowi blokowemu możesz dostosować każdy obszar swojej witryny i dodać nowe funkcje. Nie ma znaczenia, czy jesteś początkującym w świecie WordPressa, możesz stworzyć całą stronę internetową od podstaw, nie dotykając ani jednej linijki kodu. I tak właśnie dzieje się z tematem Twenty Twenty-Three . Chcesz dowiedzieć się więcej o jego cechach i funkcjonalnościach? Powiemy ci wszystko.

Motyw Twenty Twenty-Three — niekończące się możliwości dostosowywania

Czego możemy się spodziewać po Twenty Twenty-Three? Przygotuj się do tworzenia pięknych stron internetowych za pomocą systemu bloków, który jest tak popularny w tworzeniu stron internetowych, schematach kolorów i opcjach nagłówka.

Dzięki swoim funkcjom WordPress upewnił się, że żadna strona internetowa nie jest całkowicie taka sama jak każda inna korzystająca z motywu Twenty Twenty-Three. Podczas instalacji lub aktualizacji WordPress do wersji 6.1 zobaczysz, że masz dostępny nowy motyw Twenty Twenty-Three. Z tego ekranu można uzyskać dostęp do opcji dostosowywania w celu skonfigurowania motywu.

  • Jak zainstalować nowy motyw WordPress?

Chcesz nadać swoim nagłówkom bardziej minimalistyczny wygląd? Nowe domyślne motywy WordPress mają skalowany rozmiar nagłówka. Teraz możesz wyświetlać fantazyjne nagłówki w swojej witrynie i łatwo poprawiać wrażenia użytkownika. Ponadto Twoja witryna będzie miała elegancką atmosferę, a nowe nagłówki z łatwością przyciągną uwagę odwiedzających.

Style czcionek, które spersonalizują Twoje treści

Jeśli chodzi o czytelność treści, style czcionek są niezwykle ważnym aspektem każdej strony internetowej. Chociaż nowy motyw WordPress opiera się na prostocie, zawiera 6 najbardziej czytelnych czcionek , których możesz użyć do publikowania treści w swojej witrynie. Wszystkie te czcionki sprawią, że Twoje treści będą czytelne dla odwiedzających Twoją witrynę.

Globalne style w Gutenbergu z motywem Twenty Twenty-Three

Motyw Twenty Twenty-Three zawiera niewielkie zmiany stylistyczne, aby nadać odwiedzającym witrynę inną atmosferę. Możesz nadać swojej witrynie żywy wygląd, korzystając ze wszystkich nowych funkcji dostępnych w nowym motywie domyślnym.

Nowy motyw ma wiele zalet! Tak więc, bez zbędnych ceregieli, przyjrzyjmy się dogłębnie niesamowitym funkcjom nowego motywu Twenty Twenty-Three:

Nowe palety kolorów z alternatywnymi schematami kolorów

Chcesz mieć maksymalną swobodę w doborze kolorystyki, aby reprezentować kolor Twojej marki? Dzięki nowemu motywowi WordPress będziesz mieć do dyspozycji imponujące ostatnio wprowadzone palety kolorów . Korzystając z edytora witryn, możesz zaprojektować kolorowe i żywe strony internetowe w zaledwie kilka minut. 

Kolekcja stylowych krojów pisma i czcionek 

Ten motyw WordPress polega na prostocie. Dzięki Twenty Twenty-Three znajdziesz przeprojektowany rozmiar nagłówka, który bardziej przyciąga wzrok odwiedzających. Możesz także dodać 6 łatwych do odczytania czcionek do tekstu, linków, tytułów i przycisków oraz zmieniać ich rozmiar i wygląd według własnego uznania. 

Pełne funkcje dostosowywania motywu 

Motywy Twenty Twenty-Three oferują najnowsze funkcje dostosowywania, aby łatwo stworzyć wymarzoną witrynę WordPress. Możesz dostosować nagłówek i stopkę swojej witryny i wprowadzić dowolną liczbę zmian w projekcie swojej witryny. Dodatkowo będziesz miał pełną kontrolę nad wymiarami swojej strony i z absolutną łatwością będziesz korzystał z całej strony.

Niestandardowe wzory bloków z pełnymi opcjami dostosowywania 

Bloki i wzory bloków WordPress dają nieskończone możliwości projektowania stron internetowych. Dzięki Twenty Twenty-Three możesz wykorzystać wszystkie możliwości bloków lub wzorców bloków i stworzyć całkowicie gotową stronę internetową w krótkim czasie. Po prostu, za pomocą praktycznej metody przeciągnij i upuść, będziesz mógł umieścić na swojej stronie nowe wzory lub bloki, które najbardziej Ci odpowiadają.

Twórz przyciągające wzrok strony internetowe dzięki nowemu motywowi blokowemu WordPress

Nowy motyw WordPress Twenty Twenty-Three ułatwia Ci wszystko: prostota i minimalistyczna perspektywa to jego główne cechy. Stworzysz witryny WordPress z maksymalną elastycznością i ożywisz swoje kreatywne projekty. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zacznij kształtować swoją witrynę za pomocą tego nowego motywu blokowego i stwórz lekką witrynę, która zapewni odwiedzającym lepszą i bardziej płynną obsługę.

Dodatkowe informacje

Motyw Twenty Twenty-Three jest domyślnie dostępny w panelu WordPress, zaraz po zainstalowaniu CMS na hostingu. Możesz w dowolnej chwili zainstalować nowy szablon i włączyć go dla całej witryny lub podejrzeć go na żywo.

  • Instalacja szablonu WordPress
  • Podgląd motywu WordPress przed aktywacją

Leave a Reply