Jaki hosting do obsługi poczty e-mail w domenie?

Jaki hosting do obsługi poczty e-mail w domenie?

Wysyłanie i odbieranie e-maili to jeden z najważniejszych aspektów Twojej firmy. Musisz także umieć tworzyć adresy e-mail, aby móc szybko odpowiadać klientom. Zamiast korzystać z klasycznych usług, takich jak Gmail lub Microsoft Outlook, można skorzystać z dedykowanego hosta poczty, aby móc zarządzać setkami adresów jednocześnie z usługami i opcjami, które ułatwią wysyłanie wiadomości e-mail lub biuletynów do wszystkich klientów.

Podobnie jak w przypadku wyboru usługodawcy hostingowego, wybór dobrego hostingu poczty e-mail zapewnia pełne bezpieczeństwo zarządzania firmą.

Co to jest host poczty e-mail?

To proste: dedykowany host poczty e-mail działa w taki sam sposób, jak host WWW. Ale zamiast hostować Twoją witrynę, zajmą się Twoimi e-mailami.

Ale dlaczego po prostu nie skorzystać z usługi takiej jak Gmail lub Yahoo? Nawet jeśli te usługi są bardzo praktyczne dla osoby, która otrzymuje kilka e-maili dziennie, dla firmy, która otrzymuje tysiące, a nawet dziesiątki tysięcy e-maili tygodniowo, potrzebna jest przestrzeń dyskowa do zarządzania i zapisywania wszystkich tych e-maili.

Tutaj wkracza host poczty e-mail : zajmie się przechowywaniem i tworzeniem kopii zapasowych wszystkich otrzymywanych wiadomości e-mail, zapewniając jednocześnie narzędzia do zarządzania, które ułatwią Ci życie. Ponadto klasyczna usługa przesyłania wiadomości nałoży limit na liczbę e-maili, które możesz odbierać i wysyłać dziennie. Ograniczenie, którego nie ma w przypadku dedykowanego hosta poczty.

Dobry hosting poczty e-mail pozwoli Ci również tworzyć adresy e-mail z rozszerzeniem, które nosi nazwę domeny Twojej witryny. Na przykład zamiast: „  arkadiusz.niski@gmail.com  ” będziesz mógł tworzyć adresy e-mail takie jak: „  arkadniusz@nazwa-wlasna.com  ” . Idealny, aby wyróżnić się na tle konkurencji i wyglądać profesjonalnie.

Jak wybrać hosta poczty e-mail?

Istnieje kilka sprawdzonych kryteriów, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem hostingu poczty e-mail. Niezależnie od tego, czy wybierzesz dedykowanego hosta poczty, czy hosting poczty jest już zawarty w Twojej subskrypcji internetowej, musisz sprawdzić każde kryterium, aby upewnić się, że ich usługi pocztowe spełniają Twoje potrzeby.

1. Miejsce do przechowywania:

Najważniejsze kryteria. W zależności od wielkości Twojej firmy będziesz musiał wysyłać i odbierać znaczną ilość wiadomości e-mail. Konieczna jest możliwość zapisywania i archiwizowania tych wiadomości e-mail w przypadku sporu lub innych potrzeb. Dlatego przyjrzymy się wielkości przestrzeni dyskowej, którą zaoferuje host.

Treść Twoich e-maili może bardzo szybko zająć dużo miejsca, a jeśli musisz archiwizować e-maile przez kilka lat, potrzebujesz hosta, który zapewni przestrzeń dyskową odpowiadającą Twoim potrzebom.

2. Ograniczenie wysyłania i ograniczenie rozmiaru:

Jeśli wysyłasz setki e-maili dziennie, musisz sprawdzić, czy twój dostawca usług hostingowych nie nakłada limitów wysyłania i odbierania na twoje skrzynki pocztowe . Nie ma nic mniej irytującego niż czekanie do następnego dnia, aby odpowiedzieć na pilną wiadomość e-mail, ponieważ wykorzystałeś cały swój limit na dany dzień.

W codziennym życiu będziesz prowadzony do wysyłania e-maili z załącznikami . Te załączniki mogą mieć różne rozmiary, a Twój host musi dać Ci możliwość wysyłania większych lub mniejszych plików bez ograniczeń dla prawidłowego funkcjonowania Twojej firmy.

3. Nazwa domeny:

Idealne kryterium, aby w pełni zrozumieć przydatność hosta poczty e-mail. Posiadanie adresu e-mail powiązanego z nazwą domeny Twojej witryny ( np.  supportclient@votresite.com ) to dowód na to, że Twoja firma jest bardzo profesjonalna. To mały akcent, który dodaje wiarygodności w oczach Twoich klientów. 

Host, który nie oferuje spersonalizowanej nazwy domeny dla Twojej witryny, to host, który nie jest tego wart . Dlatego w naszej pierwszej ósemce są tylko hosty, które oferują spersonalizowaną nazwę domeny dla Twoich e-maili.

4. Zabezpieczenia antyspamowe:

Bezpieczeństwo Twoich skrzynek pocztowych to niezwykle ważne kryterium . Nic nie jest bardziej irytujące niż otrzymywanie dziesiątek lub setek spamu dziennie. Dobry host pocztowy zawsze zaoferuje filtry antyspamowe, dzięki którym nie będziesz już otrzymywać spamu i nie zaśmiecać skrzynek pocztowych.

Ale musisz również zwrócić uwagę na inne zabezpieczenia oferowane przez hosta: ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, aby uniknąć pobierania wirusów i kradzieży danych, a nawet ochronę przed oszustwami typu phishing.

5. Dostępność i niezawodność

W dzisiejszych czasach nie możesz sobie pozwolić na przestoje, ponieważ Twoi klienci i pracownicy chcą, aby wszystko działało przez cały czas. Przestój ma ogromny wpływ na Twoją firmę, więc jest to coś, na co nie możesz sobie pozwolić.

Biorąc pod uwagę znaczenie poczty e-mail dla Twojej firmy, powinieneś wybrać dostawcę poczty e-mail, który gwarantuje co najmniej 99,9% czasu działania. Wybierz dostawcę hostingu poczty e-mail, który będzie dostępny przez cały czas i zagwarantuje wysoki poziom dostępności. Pozwoli to również zaoszczędzić pieniądze, które w przeciwnym razie zostałyby utracone z powodu przestojów. Dlatego zawsze stawiaj na jakość!

Wybierając dostawcę hostingu poczty e-mail, pamiętaj, że możesz nie potrzebować wszystkich usług, a tylko kilka, które są ważne. Pamiętaj, aby przedkładać jakość nad ilość. Pamiętaj, że istnieje wiele tanich ofert do wyboru, więc podejmij świadomą decyzję.

Czy potrzebuję hostingu dla poczty e-mail?

Możesz przechowywać swój e-mail w firmie bez płacenia za to osobom trzecim. Możliwy jest hosting poczty na własnych serwerach. Wymaga to jednak zarejestrowania nazwy domeny i samodzielnego zarządzania serwerem poczty e-mail, ustawionym w siedzibie firmy.  Firmy mogą zaoszczędzić wiele kłopotów, pieniędzy i czasu, zlecając swoje potrzeby w zakresie hostingu poczty e-mail stronie trzeciej, np. operatorowi takiemy jak IQhost.

Jakie są najważniejsze funkcje, których należy szukać u dostawcy hostingu poczty e-mail?

Filtry spamu są niezbędne do ochrony skrzynki odbiorczej przed niechcianymi wiadomościami. Powinieneś także mieć możliwość konfigurowania nieograniczonej liczby adresów e-mail dla siebie i swoich pracowników, korzystania z usług przesyłania dalej poczty e-mail, gdy jesteś poza biurem, konfigurowania autoresponderów itp. podobne funkcje do obsługi wiadomości, gdy nie możesz ręcznie odpowiedzieć. Powinieneś mieć dużą skrzynkę pocztową, najlepiej nieograniczoną.

Jako administrator serwera poczty, dobrze jest, gdy możesz kontrolować wszystkie konta e-mail z jednego panelu. DirectAdmin otwiera takie możliwości, dodając do tego opcje przekierowania poczty czy włącznie aturespondera i wiadomości urlopowej.

Hosting w IQhost

Kiedy znajdziesz idealną usługę hostingową i będzie posiadała wszystkie funkcjonalności, jakich oczekujesz, możesz przystąpić do rejestracji, kierując się ostatnim czynnikiem czyli stosunkiem ceny do pojemności konta. Dlaczego?

Powinieneś wiedzieć, że w obsłudze poczty e-mail, zastosowana technologia serwera, schodzi na drugi plan. Czy będzie to szybki hosting SSD, wydajny hosting WordPress, Hosting SEO, serwer VPS czy nawet serwer dedykowany, tak naprawdę nie wpłynie to w żaden sposób na to, że wiadomości e-mail będą wysyłały się szybciej, albo załączniki będą zajmowały mniej miejsca lub otwierały się szybciej.

Jeśli Twój wybór ogranicza się w tej chwili wyłącznie do zakupu hostingu poczty pod skrzynki e-mail we własnej domenie, skorzystaj z podstawowej oferty IQhost. Istnieje też możliwość połączenia usług hostingowych w jednej domenie, rozdzielając obsługę poczty i stron WWW na osobne usługi, bez utraty żadnej z funkcjonalności.

Potrzebujesz przenieść konta e-mail z innego hostingu? Migracja e-mail jest u nas darmowa. Szczegóły oferty znajdziesz na stronie produktu. Możesz też samodzielnie przenieść wszystkie skrzynki e-mail, np. z pomocą tej instrukcji:

Wniosek

Nowe i ulepszone funkcje w wiadomościach e-mail sprawiają, że utrzymywanie kontaktu z klientami i potencjalnymi klientami jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Profesjonalnie wyglądające e-maile biznesowe nie tylko pomagają budować świadomość Twojej marki, ale także dodają wiarygodności Twoim działaniom. Korzystając z jednej z wyżej wymienionych usług hostingowych poczty e-mail, możesz zaoszczędzić czas, zapewnić bezpieczeństwo danych klientów i zdobyć zaufanie konsumentów.