Jak zmienić hasło do skrzynki e-mail?

Jak zmienić hasło do skrzynki e-mail?

Hasło do skrzynki e-mail utworzonej na hostingu możesz zmienić w panelu DirectAdmin. Dotyczy to tak samo sytuacji, w której jesteś administratorem konta i chcesz odzyskać dostęp do skrzynki lub zablokować ją, a także, gdy jesteś użytkownikiem i np. zapomnisz hasła.

Zmiana hasła – informacje podstawowe

Istnieją dwie możliwości zmiany hasła do konta e-mail, utworzonego na hostingu w IQHOST.EU. Jeśli jesteś administratorem usługi hostingowej, możesz zmienić hasło dowolnemu użytkownikowi poczty z poziomu panelu DirectAdmin.

Jeśli jesteś użytkownikiem skrzynki e-mail i nie zarządzasz usługą hostingową, nie masz dostępu do panelu DirectAdmin, możesz zaktualizować hasło już ustawione. Będziesz do tego potrzebował obecnego hasła.

Jeśli nie zarządzasz usługą hostingową i nie możesz zalogować się do konta e-mail na nim utworzonej, skontaktuj się z właścicielem usługi hostingowej.

Przeczytaj także o metodach zmiany hasła dla popularnych dostawców bezpłatnej poczty e-mail. Mogą przydać Ci się, jeśli używasz darmowej poczty do korespondencji, np. gdy rejestrowałeś usługi w IQHOST.EU i podałeś taki adres podczas rejestracji.

Jak zmienić hasło do skrzynki e-mail w DirectAdmin?

 1. Zaloguj się do panelu zarządzania usługą hostingową DirectAdmin
 2. Przejdź do obszaru Zarządzanie pocztą e-mail i wybierz Konta e-mail.
 3. Jeśli nie widzisz interesującego Cię konta e-mail, zmień domenę na górze ekranu.
 4. Kliknij + Opcje przy wybranym koncie.
 5. Wybierz Zmiana hasła lub Zmiana hasła/nazwy użytkownika.
 6. Wprowadź nowe hasło dostępu do skrzynki e-mail.
 7. Zapisz ustawienia.

Z tego poradnika skorzysta administrator usługi hostingowej. Warto pamiętać, że administrator usługi hostingowej ustawia hasło, ale nie może podejrzeć aktualnie ustawionego hasła. Chyba, że od czasu gdy je ustawiał, nie było zmieniane. Hasło nie jest widoczne w panelu DirectAdmin.

Jak zmienić hasło do skrzynki e-mail w poczcie Webmail?

Z tego poradnika skorzystać mogą użytkownicy skrzynek e-mail, niebędący administratorami hostingu. Zmiana hasła jest możliwa tylko, gdy znasz obecne hasło i możesz zalogować się do poczty e-mail.

Zmiana hasła w poczcie Webmail to jego aktualizacja. Skorzystaj z tej instrukcji, jeśli chcesz zmienić obecne hasło na nowe.

 1. Zaloguj się do poczty Webmail
 2. Przejdź do sekcji Ustawienia > Hasło (Settings > Password)
 3. Wprowadź kolejno: obecne hasło dostępu, nowe hasło dostępu i powtórz nowe hasło.
 4. Zapisz ustawienia.
 5. Zaloguj się ponownie do skrzynki e-mail.

Pamiętaj! Jeśli posiadasz konto e-mail skonfigurowane w programach pocztowych, np. poczta Android, poczta Thunderbird, zmień je na nowe, aby odbierać i wysyłać pocztę e-mail.