Jak wybrać odpowiedni rodzaj hostingu dla mojej witryny?

Jak wybrać odpowiedni rodzaj hostingu dla mojej witryny?

W tym artykule wyjaśnimy Ci najważniejsze punkty, aby dokonać dobrego wyboru rodzaju hostingu . 

Zawsze zaleca się zarządzanie nazwą domeny i hostingiem w jednej firmie, tak aby połączenie między hostingiem a nazwą domeny odbywało się automatycznie. Ale jeśli nie, musisz ręcznie zmodyfikować DNS swojej nazwy domeny, aby powiązać ją z hostingiem.

Teraz, gdy masz pojęcie, czego potrzebujesz do stworzenia witryny, musisz następnie określić i określić swoje potrzeby, aby móc wybrać hosting, który będzie Ci najbardziej odpowiadał.

Spis treści

 • Zdefiniuj potrzeby strony internetowej
 • Wybór odpowiedniego rodzaju hostingu internetowego
  • Serwer chmurowy SSD 
  • Wirtualny serwer prywatny (VPS)
  • Dedykowany serwer

Zdefiniuj potrzeby strony internetowej

1- Jak utworzysz swoją witrynę?

Zanim wybierzesz hosting, musisz znać środki lub oprogramowanie, którego zamierzasz użyć do stworzenia swojej witryny. Wszystko zależy od Twojej wiedzy z zakresu rozwoju. Ogólnie rzecz biorąc, jesteś jednym z dwóch następujących przypadków:

 • Wiesz, jak stworzyć stronę internetową od A do Z.
 • Nie znasz PHP, HTML, CSS itp.

Jeśli jesteś początkującym w tworzeniu stron internetowych, radzimy użyć oprogramowania WordPress do stworzenia swojej witryny. Jest to najczęściej używane narzędzie do tworzenia witryn i zarządzania nimi na świecie i jest odpowiednie dla większości witryn: Blog z artykułami, witryna z wizytówką firmy, Portfolio itp.

Instalacja WordPress jest bardzo łatwym i darmowym procesem, który nie wymaga wcześniejszej znajomości Softaculous .

Jeśli chcesz zaprojektować witrynę e-commerce z wieloma produktami do sprzedaży, Prestashop jest najlepszym rozwiązaniem dla tego typu witryny. Jest przetłumaczony na kilka języków i oferuje kilka funkcji do zarządzania produktami (niestandardowe motywy, filtrowanie produktów, waluty itp.)

Bez względu na to, jakie narzędzie do zarządzania witryną wybierzesz, większość z nich wymaga hostingu obsługującego bazy danych PHP i MySQL.

2- Jakie będą cele Twojej witryny?

Aby określić cele witryny, zadaj sobie następujące pytania:

 1. O czym jest moja strona internetowa?
 2. Jakim odbiorcom spodoba się Twoja witryna?
 3. Jaką wartość wniesiesz dla odwiedzających?

Określenie celu witryny pozwala lepiej dotrzeć do internautów. Zanim zaczniesz tworzyć stronę internetową, zastanów się dokładnie, jak ją zaprezentujesz i jak ludzie mogą ją znaleźć, wyszukując w wyszukiwarkach.

3- Jak oszacować zasoby potrzebne dla Twojej witryny?

Aby Twoja witryna działała płynnie niezależnie od liczby odwiedzających w tym samym czasie, istnieją zmienne określające najlepszy hosting dla Twojej witryny:

 • Maksymalny czas wykonania przydzielony Twoim skryptom.
 • Przestrzeń RAM przydzielona do twoich skryptów.
 • Moc serwera (procesor, RAM).
 • Typ i rozmiar dysku używanego do przechowywania plików i bazy danych.

Jeśli chodzi o rodzaj dysku używanego do przechowywania danych, polecamy NVMe SSD . Bardziej odporny niż zwykły dysk twardy i oparty na pamięci flash, NVMe SSD gwarantuje niezrównaną szybkość i wydajność Twojej strony internetowej oraz mniejszy hałas.

Rzeczywiście, ten dysk twardy nie wymaga ruchów mechanicznych, aby zapewnić pobieranie twoich stron internetowych. Wszystkie nasze pakiety hostingowe są dostarczane z dyskiem SSD NVMe.

Większość ludzi uważa, że ​​posiadanie super wydajnego hostingu jest koniecznością, aby obsłużyć dużą liczbę odwiedzających dziennie, ale to nieprawda. Tak długo, jak Twoja witryna jest dobrze rozwinięta i zoptymalizowana, witryna pozostanie w dobrej formie.

Istnieją dwie zmienne do oceny mocy hostingu:

 • Ruch (liczba odwiedzających połączonych w tym samym czasie)
 • Liczba zapytań o najczęściej odwiedzane strony i ich złożoność.

Jeśli zamierzasz uruchomić swoją witrynę online, a nie masz wiedzy w tym zakresie, radzimy zdecydować się na hosting współdzielony. Następnie możesz, prosząc o pomoc swojego hosta, uaktualnić do VPS lub serwera dedykowanego .

Wybór odpowiedniego rodzaju hostingu internetowego

Współdzielony hosting to najlepszy wybór, jeśli jest to Twoja pierwsza strona internetowa. Termin udostępniony oznacza, że ​​zasoby serwera, na którym znajduje się Twoja witryna, są udostępniane innym witrynom, w tym również Twojej.

Aby rozpocząć projekt online, hosting współdzielony jest nadal najlepszym wyborem i prawdopodobnie nie będziesz musiał przechodzić na inny rodzaj hostingu.

Jeśli jednak masz już witrynę na współdzielonym hostingu, ale Twój host informuje Cię, że Twoje zasoby hostingowe są wyczerpane, musisz poważnie pomyśleć o uaktualnieniu typu hostingu, aby uniknąć zawieszenia i nieprawidłowego działania Twojej witryny.

W takim przypadku masz trzy możliwe rozwiązania:

 • Serwer chmurowy SSD
 • Serwer VPS SSD
 • Serwer dedykowany

Serwer chmurowy SSD 

opiera się na nieograniczonej liczbie maszyn połączonych ze sobą i działających dla tej samej strony internetowej. W przypadku tego typu serwera i hostingu płacisz tylko za to, z czego korzystasz. Można więc powiedzieć, że jest to rozwiązanie ekonomiczne i niezawodne. Z drugiej strony awaria jednego z urządzeń nie powoduje awarii Twojej strony.

Wirtualny serwer prywatny (VPS)

to fizyczna maszyna podzielona na kilka niezależnych wirtualnych przedziałów. Każdy przedział zawiera zasoby wystarczające do hostowania własnych witryn.

Każdy klient korzystający z VPS ma pełny dostęp do dostarczonego systemu (SSH root access), co jest de facto odpowiednikiem serwera dedykowanego za dużo bardziej przystępną cenę.

Dedykowany serwer

pozwoli uzyskać nawet nieco wyższą wydajność niż serwer VPS. Jeśli zdecydujesz się wynająć serwer dedykowany, dysk twardy serwera nie będzie już współużytkowany z innymi użytkownikami, a zatem prawa użytkowania nie będą już ograniczone.

Koszty są na ogół wyższe w porównaniu z hostingiem współdzielonym lub współdzielonym, gdzie sprzęt serwerowy nie jest dostępny wyłącznie dla klienta.

Teraz, gdy wiesz, jakiego rodzaju hostingu potrzebujesz, nadszedł czas, aby wybrać hosta internetowego. IQhost oferuje swoim klientom wszystkie wymienione powyżej rodzaje hostingu.

W celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania witryn klientów, IQhost zapewnia:

 • Skuteczność i dostępność wsparcia:

Dzięki swoim zasobom wsparcia (pomoc na czacie na żywo, zgłoszenie do pomocy technicznej, telefon, e-mail) IQhost pozostaje dostępny do przyjmowania i przetwarzania próśb od swoich klientów. Niezależnie od tego, czy jest to prośba techniczna, czy prośba o informacje, nasz zespół jest dostępny za pośrednictwem środków wsparcia , aby odpowiedzieć na Twoje prośby.

 • Dostosowanie zakwaterowania do nowych technologii

Ewolucja technologii i języków programowania jest szybka i trwała. Ten istotny czynnik decyduje o właściwym wyborze hosta internetowego. IQhost stale bada i rozwija swoje produkty, aby oferować swoim klientom najlepszy hosting.

 • Środki przyznane na zakwaterowanie 

Rodzaje stron internetowych są różne, więc ich zasoby również się różnią. Każda potrzeba odpowiada precyzyjnym zmiennym technicznym, które należy wziąć pod uwagę: przechowywanie, ruch, liczba nazw domen i subdomen.

Te różne kryteria techniczne odgrywają dużą rolę we wspieraniu liczby odwiedzających, szybkości dostępu do zasobów, rozmiaru i liczby plików lub liczby hostowanych stron internetowych.

IQhost oferuje wiele planów hostingowych, które spełniają różne potrzeby klientów, nie wahaj się zapoznać z naszymi ofertami hostingu współdzielonego.

 • Gwarancja niezawodności i dostępności serwerów

Ten ostatni punkt oznacza dużą różnicę między kilkoma hostami. Niezbędne jest posiadanie hosta, który działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, ponieważ odwiedzający muszą mieć możliwość przeglądania Twojej witryny w dowolnym miejscu i czasie. W tym celu potrzebujesz stabilnego hostingu pod względem serwerów i połączeń sieciowych.

IQhost zapewnia 99,9% dostępność Twoich witryn . To się nazywa: wysoka dostępność.

Nie wahaj się z nami skontaktować, jeśli to konieczne lub aby uzyskać więcej informacji na temat naszych usług hostingowych na naszym wsparciu , chętnie odpowiemy na Twoje pytania!