Jak rozpakować archiwum .ZIP na serwerze FTP?

Jak rozpakować archiwum .ZIP na serwerze FTP?

Tworzenie archiwum .ZIP na serwerze FTP, jak i jego przesyłanie na serwer, może znacząco pomóc w zarządzaniu plikami oraz przenoszeniu danych. Skompresowane archiwa mogą zawierać nieskończenie wiele plików oraz zajmują znacznie mniej miejsca. Dzięki temu ich wysyłanie i pobieranie jest naprawdę proste. Kiedy, przykładowo, instalujesz CMS WordPress samodzielnie, z pliku instalacyjnego, będziesz potrzebował rozpakować archiwum .ZIP z plikami instalacyjnymi. Zobacz, jak szybko to zrobić przy pomocy menadżera plików dostępnego w DirectAdmin – WebFTP.

Jak rozpakować archiwum .ZIP w WebFTP?

 1. Uruchom menadżera plików WebFTP w panelu DirectAdmin, opcja Zarządzanie plikami.
  • Jak uruchomić menadżer plików w DirectAdmin?
 2. Przejdź do wybranej lokalizacji na serwerze FTP.
 3. Opcjonalnie, skorzystaj z opcji Prześlij plik, aby przesłać archiwum na serwer FTP.
 4. Zaznacz jeden lub kilka plików i folderów do rozpakowania.
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszki lub skorzystaj z opcji (3 kropki) na górze ekranu.
 6. Kliknij Rozpakuj.
 7. Wskaż ścieżkę, w której zawartość archiwum ma zostać wypakowana.
 8. Wybierz pliki do wyodrębnienia, jeśli chcesz rozpakować tylko część archiwum.
 9. Kliknij Rozpakuj.

Pamiętaj, że jeśli spakowałeś pliki do archiwum, zostną one wypakowane w takiej samej strukturze. Możesz rozważyć utworzenie nowego katalogu na FTP, aby następnie szybko zarządzać plikami. Możesz je przenieść do nowej lokalizacji.

Wydajny hosting stron internetowych i plików

Hosting stron internetowych i poczty e-mail musi być niezawodny, tj. szybki, dostępny online przez cały czas i łatwy w obsłudze, oferując przy tym tak samo wysokie parametry bezpieczeństwa, parametry wydajności oraz funkcjonalność. Dokładamy starań, aby nasza oferta była konkurencyjna względem innych firm, dlatego oferujemy usługi na własnych serwerach zlokalizowanych w Polsce. Zaufały nam tysiące użytkowników, przenosząc za darmo swoje strony i pocztę e-mail na usługi hostingowe.

Poznaj naszą ofertę: przeniesienie strony WordPress na inny serwer, hosting stron internetowych, hosting WordPress, najtańsze serwery dedykowane, wydajne serwery VPS. Darmowy certyfikat SSL!