Dlaczego Twoja firma powinna mieć własną domenę?

Dlaczego Twoja firma powinna mieć własną domenę?

Domena Twojej firmy to Twoja unikalna tożsamość w Internecie. Każda osoba, firma lub organizacja, która planuje zaistnieć w Internecie, powinna zainwestować w nazwę domeny. Posiadanie własnej nazwy domeny, strony internetowej i adresów e-mail zapewni Tobie i Twojej firmie bardziej profesjonalny wygląd.

Innym powodem, dla którego firma powinna zarejestrować nazwę domeny, jest ochrona praw autorskich i znaków towarowych. Domena Twojej firmy buduje wiarygodność, zwiększa świadomość Twojej marki i pomaga w pozycjonowaniu w wyszukiwarkach.

Znaczenie posiadania poczty e-mail z domeną Twojej firmy

W dzisiejszych czasach prowadzenie interesów bez adresu e-mail jest prawie niemożliwe. Chociaż próba zaoszczędzenia pieniędzy dzięki darmowym e-mailom za pomocą Gmaila lub Hotmaila/Outlooka może być kusząca, wydaje się to po prostu nieprofesjonalne. Gdy masz firmę, ważne jest, aby mieć profesjonalny adres e-mail powiązany z nazwą firmy. To jest warte każdego wydanego grosza. Zobaczmy dlaczego.

Dbanie o profesjonalny wizerunek

W biznesie utrzymanie profesjonalnego wizerunku jest ważne dla utrzymania zaufania klientów i bycia wiarygodnym w Internecie.

Kiedy potencjalni lub obecni klienci kontaktują się z Tobą z pytaniami lub jeśli komunikujesz się z nimi lub innymi firmami, użycie adresu takiego jak kontakt@twoja-firma.com zdecydowanie wygląda bardziej profesjonalnie niż janek.1990@gmail.com lub nazwa-firmy12@wp.pl.

Posiadanie adresu e-mail z nazwą domeny Twojej firmy pokazuje, że jest ona dobrze ugruntowana i autentyczna. W ten sam sposób Twoi klienci będą czuli się bardziej komfortowo w kontaktach z Tobą lub Twoimi ludźmi. IQhost oferuje solidne zarządzanie firmowymi wiadomościami e-mail, a przede wszystkim zapewnia szyfrowane połączenie (SSL) w wiadomościach e-mail.

Przejrzysty adres witryny

Profesjonalny adres e-mail z nazwą Twojej domeny ułatwia klientom wyszukanie Twojej firmy i witryny w celu uzyskania dodatkowych informacji. To również znacznie ułatwia zapewnienie ich, że prowadzisz legalną i ugruntowaną firmę oraz budowanie zaufania.

Jest to również świetny zasób marketingowy: każdy wysłany e-mail lub za każdym razem, gdy zostawisz komuś swoje dane kontaktowe, zapewnisz mu również łatwy link do Twojej witryny.

Zmniejsz ryzyko oznaczenia jako SPAM

Ponieważ każdy może szybko i łatwo założyć bezpłatny adres e-mail, są one często wykorzystywane przez spamerów. W rezultacie często są postrzegane z podejrzliwością. Dlatego posiadanie profesjonalnego adresu e-mail z własną domeną firmową buduje zaufanie.

Niektóre filtry spamu i złośliwego oprogramowania automatycznie wyłączają lub przekierowują e-maile od dostawców, takich jak Hotmail, na przykład do folderów ze spamem.

Profesjonalny adres e-mail zmniejsza ryzyko, że e-maile firmowe zostaną odrzucone lub wysłane prosto do kosza.

Organizuj e-maile według celu

Organizuj pocztę przychodzącą, przypisując określone adresy e-mail do działów lub celów.

Na przykład kontakt@twoja-firma.com, info@twoja-firma.com nie tylko pomaga z perspektywy zarządzania pracą, ale dodaje wiarygodności Twojej firmie. To dodatkowo potwierdza, że ​​jesteś firmą o ugruntowanej pozycji.

Współpracuj ze swoim zespołem

Profesjonalne adresy e-mail obsługiwane przez rozwiązania takie jak Microsoft 365 często zawierają inne funkcje, takie jak współdzielone kalendarze. Ułatwiają one współpracę ze współpracownikami.

Możesz wysyłać wezwania na spotkania i zarządzać nimi, przeglądać kalendarze współpracowników i sprawdzać ich dostępność.

Wniosek

Chociaż może się wydawać, że oszczędzasz pieniądze, korzystając z bezpłatnego adresu e-mail dla swojej firmy, tak naprawdę kosztuje Cię to więcej z innych powodów.

Zaufanie konsumentów, wiarygodność Twojej firmy, a nawet produktywność są warte więcej niż to, co możesz wydać na firmową nazwę domeny.

Szukasz idealnej domeny dla swojej firmy? Sprawdź IQhost

W IQhost znajdziesz najlepsze usługi hostingowe i tanie domeny internetowe. W naszej ofercie dostępne są m.in. Hosting dla witryn internetowych i poczty e-mail, Hosting Reseller dla sprzedawców, Serwery VPS i usługi dedykowane, a także tanie domeny internetowe. Jeśli nie znalazłeś usługi dopasowanej do Twoich potrzeb, zadzwoń lub napisz do nas, abyśmy mogli skonfigurować dla Ciebie spersonalizowane rozwiązanie.

Jesteśmy obecni na rynku usług hostingowych od 2012 roku. Z naszych usług korzystają tysiące klientów. Niezależnie, czy szukasz usługi hostingowej dla WordPress lub chcesz przenieść domeny i płacić mniej-jesteśmy dla Ciebie. Pamiętaj, IQhost to serwery w Polsce i pełne wsparcie klienta 24h na dobę!

Leave a Reply