Darmowa poczta e-mail

Darmowa poczta e-mail

Darmowa poczta e-mail cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony użytkowników Internetu. Jest to spowodowane ciągłą potrzebą rejestrowania kont, które coraz częściej użytkownicy używają w różnego rodzaju serwisach internetowych czy w sklepach, np. aby uzyskać dodatkowy dostęp do treści, zdobyć kod rabatowy lub zapisać się na newsletter, którego nie chcą otrzymać na swoje konto prywatne czy firmę. Ponadto darmowa poczta e-mail to świetna alternatywa dla płatnych rozwiązań, jeśli potrzebujemy po prostu wysłać kilka wiadomości e-mail.

Nie podzielamy opinii, aby darmowa poczta e-mail była lepsza od płatnych rozwiązań i odwrotnie, ale przed poddaniem jej ocenie, należy zwrócić uwagę, jakie możliwości dają darmowe i płatne rozwiązania. Ten temat poruszyliśmy w osobnym wpisie.

 • Darmowa czy płatna poczta e-mail?

Na rynku działa dziś kilkudziesięciu, już nie małych, dostawców usług hostingowych, którzy oferują tak jak my, płatne rozwiązania. To idealny sposób, aby nie tylko uruchomić konto e-mail, ale także dodać stronę internetową, utworzyć konta poczty elektronicznej dla znajomych, a przede wszystkim, dodać skrzynkę e-mail we własnej domenie internetowej. Unikalny adres e-mail jakiego nikt nie ma, a o jaki trudno, korzystając z darmowej poczty.

Popularna poczta Gmail i Outlook

Darmowa poczta e-mail, oferowana przez wiele firm, takich jak Onet, WP, Interia, to wciąż ciekawe rozwiązania, jeśli potrzebujemy po prostu skrzynki e-mail. To darmowy sposób na konto e-mail, chociaż w większości przypadków, jeśli zechcemy, np. zrezygnować z reklam (w zamian za które konto działa za darmo) będziemy musieli zapłacić.

Istnieją też ciekawsze rozwiązania jak, np. darmowa poczta Gmail czy Outlook. W obu przypadkach otrzymujemy rozbudowane konto poczty elektronicznej z szeregiem funkcji, dedykowane oprogramowanie do ich obsługi na urządzeniach mobilnych, klienta Webmail, a także dostęp do szeregu narzędzi dostawcy usługi, np.:

 • Poczta Gmail to nie tylko konto e-mail, ale także dostęp do wszystkich narzędzi i aplikacji od Google, począwszy od narzędzi Analitycznych jak Google Analytics, Google Search Console, systemów reklamowych, a także serwisu YouTube, aplikacji biurowych, itp.
 • Poczta Outlook to oferta Microsoft. W darmowej odsłonie poza kontem e-mail otrzymamy także dostęp do serwisu Microsoft, możemy zintegrować konto, np. z konsolą i kontem Xbox Live, a także skorzystamy z popularnego pakietu Microsoft 365 w wersji Online, który pod wieloma względami wyczerpuje potrzeby większości użytkowników.

Rejestracja darmowych rozwiązań może się okazać potrzebna także wtedy, gdy zdecydujemy się później na zakup płatnych usług. Oczywiście Gmail i Outlook oferują płatne rozwiązania, które z kolei otwierają drogę do szeregu innych narzędzi i funkcji, dla firm czy osób prywatnych. W przypadku pozostałuych dostawców darmowej poczty, zwykle opłaty wynikają tylko z możliwości wyłączenia reklam.

Płatna poczta e-mail

A co z płatnymi rozwiązaniami, jak np. poczta w IQhost? W tym przypadku rozmawiamy o klasycznych usługach hostingowych, gdzie otrzymujesz przestrzeń na serwerze do wykorzystania na strony WWW, aplikacje webowe oraz skrzynki e-mail. Biorąc pod uwagę niską cenę abonamentu rocznego, może okazać się, że rozwiązanie to będzie o wiele ciekawsze, niż z pozoru darmowa poczta z opłatą za wyłączenie reklam.

Jednak ten artykuł to nie poradnik, która poczta jest lepsza, a proste zestawienie popularnych dostawców poczty e-mail, darmowej skrzynki e-mail, niekoniecznie związanej z usługami hostingowymi.

Warto jeszcze na chwilę zwrócić uwagę na ofertę Google i Microsoft. Dwa najpopularniejsze płatne rozwiązania to:

 • Google Workspace: poczta Gmail dla firm,
 • Poczta Microsoft Exchange: profesjonalna poczta i narzędzia Microsoft.

Obie firmy oferują pocztę za darmo, tj. darmowe konto Gmail w domenie @gmail.com oraz pocztę Outlook w domenie @outlook.com, oraz @hotmail.com. W obu przypadkach otrzymasz także dostęp do aplikacji biurowych online i na urządzenia mobilne, a w przypadku konta Google również dostęp do szeregu narzędzi tej firmy i serwisu YouTube.

Popularne serwisy oferujące bezpłatną pocztę e-mail

Bezpłatna poczta e-mail:

 • Poczta Gmail – Gmail jest najczęściej używanym i popularnym dostawcą usług poczty e-mail z ponad 1,2 miliardem użytkowników na całym świecie. 
 • Outlook.com – Outlook został początkowo założony jako Hotmail przez Microsoft. Outlook to internetowy pakiet kontaktów, kalendarzy i zadań poczty internetowej firmy Microsoft. 
 • Poczta WP
 • Poczta Onet 
 • Poczta Interia
 • Poczta O2
 • Poczta gazeta.pl

Serwisy zagraniczne:

 • ProtonMail
 • Poczta Yahoo
 • Zoho Mail
 • Poczta AOL
 • iCloud Mail

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że w Polsce oczywiście najpopularniejsza poczta e-mail za darmo to poczta Gmail. Ale wśród dostawców usługi bezpośrednio w Polsce, prym wiedzie Poczta WP, a zaraz po niej Poczta Onet i O2, a także Interia.

Domena i hosting, czyli poczta e-mail we własnej domenie

Zarejestruj własną domenę internetową oraz hosting, połącz usługi, a następnie utwórz konto e-mail we własnej domenie internetowej. To wygodne i proste rozwiązanie, w którym płacisz za unikalny adres skrzynki e-mail, jednej lub wielu, np. dla rodziny, przyjaciół lub pracowników, a dodatkowo nie masz żadnych reklam, możesz konfigurować własne zabezpieczenia antyspamowe, a także, uruchomić serwis WWW – własną stronę internetową. Zapraszamy do IQhost!