Czym jest atak DDoS i jak się przed nim chronić?

Czym jest atak DDoS i jak się przed nim chronić?

Wraz z rozprzestrzenianiem się połączonych obiektów liczba ataków DDoS eksploduje: badanie przeprowadzone przez Corero Network Security pokazuje, że ich liczba wzrosła o 35% w okresie od czerwca do września 2017 r. To cyberzagrożenie może dotyczyć zarówno małych struktur, jak i większych firmW 2018 roku celem ataków DDoS były Google, Pinterest, Amazon i GitHub. Dlatego dzisiaj należy chronić się przed tymi atakami, które mogą mieć niszczycielskie skutki.

Czym są ataki DDoS?

Podczas ataku DDoS lub „  Distributed Denial of Service  ” adres IP jest nagle bombardowany ogromną ilością ruchu internetowego. Hakerzy wysyłają wiele żądań do serwera, hosta lub aplikacji internetowej, aby je nasycić i przerwać działanie usługi.

Istnieją dwa rodzaje ataków DDoS: W przypadku ataku typu „odmowa usługi” jedno źródło wysyła ruch do serwera WWW. Atak rozproszonej odmowy usługi jest poważniejszy: ruch pochodzi z kilku różnych miejsc, czasami rozproszonych po całym świecie, a atak jest trudniejszy do zablokowania. W obu przypadkach atak trwa zwykle kilka godzin.

Jak chronić się przed atakiem DDoS?

Aby walczyć z atakiem DDoS, musisz go jak najszybciej wykryć, analizując ruch na stronie internetowej i ucząc się odróżniać napływ odwiedzających od wzrostu ruchu w wyniku ataku. Istotne jest również, aby architektura sieci była jak najbardziej solidna, koncentrując się na dywersyfikacji  : dane i aplikacje muszą być umieszczone w kilku różnych centrach danych, aby zapewnić maksymalną dostępność.

Szacując zapotrzebowanie na przepustowość, pomyśl o dużej przepustowości  : w ten sposób szczytowy ruch nie zatopi Twojej witryny, aw przypadku ataku zaoszczędzisz cenne minuty. Połączone obiekty są często słabym ogniwem w systemach komputerowych, chroń je silnymi hasłami i regularnie je zmieniaj.

Wprowadź skuteczny system bezpieczeństwa

Wszystkie rozwiązania do zwalczania ataków DDoS mają jedną wspólną cechę: są bardzo techniczne. Jeśli nie masz odpowiednich umiejętności we własnym zakresie, skorzystaj z usług ochrony dostawców usług w chmurze i wezwij wyspecjalizowanego dostawcę. Aby ułatwić sobie życie, sporządź mapę, którą należy postępować w przypadku ataku. Musi zawierać imię i nazwisko oraz numer telefonu osób, z którymi należy się kontaktować w nagłych przypadkach, a także procedurę postępowania z obywatelami i klientami w przypadku przerwy w świadczeniu usług: dobra komunikacja jest niezbędna, aby zminimalizować wpływataku DDoS.

Usługi hostingowe IQhost.pl

Jeśli szukasz niezawodnej usługi hostingowej, nie szukaj dalej niż IQhost.pl. Dzięki najwyższej jakości ofercie hostingowej i szeregowi zalet są idealnym wyborem dla każdego, kto chce zaistnieć w Internecie.

Jedną z kluczowych zalet IQhost.pl jest ich zdolność do ochrony przed atakami DDoS. Wraz z rozprzestrzenianiem się połączonych obiektów rośnie liczba ataków DDoS, dlatego posiadanie odpowiednich środków bezpieczeństwa w celu ochrony witryny ma kluczowe znaczenie. IQhost.pl oferuje szereg rozwiązań bezpieczeństwa do zwalczania ataków DDoS, w tym analizowanie ruchu na stronach internetowych w celu jak najszybszego wykrycia ataków, solidną architekturę sieciową oraz usługi ochrony w chmurze. Zapewnia to maksymalną dostępność i minimalizuje wpływ każdego ataku.

Oprócz rozwiązań bezpieczeństwa, IQhost.pl oferuje również szereg innych zalet. Mamy przyjazny dla użytkownika panel sterowania DirectAdmin, który ułatwia zarządzanie witryną, szybkie serwery zapewniające szybkie ładowanie oraz szereg pakietów hostingowych na każdą kieszeń. Oferują również całodobową obsługę klienta, więc możesz mieć pewność, że pomoc jest zawsze pod ręką.

Jeśli poważnie myślisz o zaistnieniu w sieci i ochronie swojej witryny przed cyberzagrożeniami, IQhost.pl jest idealnym wyborem. Ich oferta pakietów hostingowych, rozwiązań bezpieczeństwa i obsługi klienta sprawia, że ​​są najlepszym wyborem dla każdego, kto chce założyć odnoszący sukcesy biznes online. Po co więc czekać? Zarejestruj swoje usługi hostingowe w IQhost.pl już dziś i ciesz się spokojem, który daje pewność, że Twoja witryna jest bezpieczna.

Leave a Reply