Co to jest hosting poczty?

Co to jest hosting poczty?

Wyobraź sobie taką sytuację: otwierasz skrzynkę odbiorczą i wita Cię wiele e-maili. Rozpoznajesz niektóre z nich, ale niektóre wydają się nieznane, niejasne, a nawet złośliwe. Co je łączy? Zn

  • Czym jest hosting poczty e-mail?
  • Jak działa hosting poczty e-mail?
  • Dlaczego Twoja firma potrzebuje hostingu poczty e-mail?
  • Zrób wrażenie dzięki profesjonalnemu hostingowi poczty e-mail
  • Jakie są opcje hostingu poczty e-mail?
  • Wnioski

Jest e-mail od jan.kowalski@gmail.com, który potwierdza zamówienie, które być może złożyłeś, oraz inny e-mail od sklep@najlepszy-sklep.com, który również twierdzi, że dotyczy zamówienia, które być może złożyłeś.

Nawet nie otwierając wiadomości e-mail, wiesz, czy złożyłeś zamówienie w sklepie, czy nie, ale czy możesz być pewien, że to wiadomość e-mail z konta Gmail? Jest bardzo prawdopodobne, że go usuniesz lub zignorujesz, nawet go nie otwierając.

Jeśli zastanawiasz się, jak działa hosting poczty e-mail, to tylko jedna z wielu korzyści – zwiększa świadomość marki.

Dlaczego zaczynamy od takiego przykładu? Bo hosting poczty, chociaż jest obecny w każdej firmie, która świadczy usługi poczty elektronicznej, kojarzony jest głównie z firmami takimi jak IQHOST, które dostarczają bezpośrednio usługę hostingową, a co za tym idzie, pozwalają podpiąć do niej domenę internetową oraz utworzyć unikalny adres e-mail w tej domenie.

Czym jest hosting poczty e-mail?

Mówiąc najprościej, jest to usługa umożliwiająca wysyłanie, przechowywanie i odbieranie wiadomości e-mail na serwerze dostarczonym przez profesjonalnego dostawcę usług hostingowych. W przeciwieństwie do bezpłatnych dostawców usług e-mail, takich jak Gmail, Yahoo i inni, z usługą hostingu poczty e-mail możesz skonfigurować profesjonalny adres e-mail, który zawiera nazwę Twojej domeny. Na przykład, jeśli prowadzisz sklep internetowy www.furniturecentral.com, Twój adres e-mail może wyglądać następująco: bok@najlepszy-sklep.com.

To powiedziawszy, oprócz tworzenia silnego wizerunku marki, hosting poczty e-mail umożliwia stworzenie silniejszej tożsamości marki, poprawia skalowalność biznesową, zwiększa bezpieczeństwo poczty e-mail, umożliwia lepszą integrację wraz z innymi niezbędnymi narzędziami oraz wiele innych korzyści płynących z profesjonalnego hostingu poczty e-mail.

Jak działa hosting poczty e-mail?

Dzięki hostingowi poczty e-mail otrzymujesz nie tylko serwer do hostowania wiadomości e-mail, ale także zapewniasz dodatkowe rozwiązania, które pozwolą lepiej skalować Twoją firmę. Rozwiązania te obejmują funkcje umożliwiające bezpieczne uwierzytelnianie, przekazywanie i replikację wiadomości e-mail, zarządzanie nazwami domen użytkowników i nie tylko.

Dostawca usług poczty e-mail zapewnia serwer, który działa jako zaufane łącze między serwerem poczty e-mail użytkownika a serwerem odbiorcy. Gdy wysyłasz wiadomość e-mail, jest ona kierowana między dwoma serwerami, aby zapewnić płynne dostarczanie i transport wiadomości e-mail. Zwiększa to bezpieczeństwo Twoich e-maili, eliminując ryzyko spamu i wirusów. Dzięki hostingowi poczty e-mail masz dodatkową warstwę bezpieczeństwa podczas wysyłania poufnych informacji e-mailem, zmniejszając ryzyko naruszenia lub kradzieży danych. Profesjonalne serwery pocztowe wyposażone są w przemysłowy system szyfrowania,

Ponadto dzięki profesjonalnemu hostingowi poczty e-mail zawsze możesz liczyć na lepszą dyspozycyjność. Możesz uniknąć krytycznych błędów komunikacyjnych i komunikować się szybko i terminowo. Jest to coraz ważniejsze dla firm, które mogą regularnie wysyłać i odbierać wiadomości od klientów, które wymagają natychmiastowej uwagi.

Dlaczego Twoja firma potrzebuje hostingu poczty e-mail?

Myśląc o hostingu poczty e-mail, należy wziąć pod uwagę dwa kluczowe czynniki: Tożsamość marki i bezpieczeństwo.

Budowanie silnej tożsamości marki jest kluczem do wywierania wpływu w tym rozwijającym się cyfrowym świecie. Ponieważ prawie każda branża i firma przechodzi na technologię cyfrową, potrzeba czegoś więcej niż tylko doskonałych produktów i usług, aby zostać zauważonym. Klienci ufają markom, które rozpoznają i z którymi rezonują. Dzięki hostingowi poczty e-mail możesz stworzyć profesjonalny, rozpoznawalny efekt od samego początku!

Co najważniejsze, klienci cenią sobie bezpieczeństwo, a zwłaszcza marki, które oferują pełne bezpieczeństwo. Komunikacja e-mailowa zastąpiła wiele tradycyjnych form komunikacji, a jako firma chcesz mieć pewność, że pozostaje ona bezpieczna bez względu na to, jak poufne są przekazywane informacje. Pomaga to budować wiarygodność i niezawodność Twojej firmy. Szyfrowanie wiadomości e-mail, oferowane przez profesjonalnych dostawców usług pocztowych, gwarantuje, że wszystkie dane przesyłane za pośrednictwem poczty elektronicznej pozostają bezpieczne i nie mogą być przeglądane przez osoby nieupoważnione.

Chcesz otrzymać hosting poczty e-mail dla swojej firmy? IQHOST oferuje różne plany hostingu poczty e-mail, aby zaspokoić potrzeby wszystkich użytkowników. Uzyskaj doskonałą pamięć masową, ulepszone zabezpieczenia, rozwiązania przyjazne dla mobilności i nie tylko. Plany hostingowe umożliwiają uruchomienie witryny internetowej, a także sklepu internetowego.

Zrób wrażenie dzięki profesjonalnemu hostingowi poczty e-mail

Dzięki hostingowi poczty e-mail możesz pozostać w kontakcie ze swoimi klientami, współpracownikami i dowolną profesjonalną siecią, gdziekolwiek jesteś. Możesz być pewien, że komunikujesz się bezpiecznie.

Twoi odbiorcy e-maili z łatwością rozpoznają Cię w swojej skrzynce odbiorczej i zapamiętają Twoją markę, co zwiększy Twoją wiarygodność. Dzięki hostingowi poczty e-mail robisz doskonałe „pierwsze wrażenie”, które trwa. Wybierz dostawcę usług poczty e-mail, który rozumie Twoje potrzeby i zapewnia rozwiązanie umożliwiające komunikację, rozwój i sukces.

Jakie są opcje hostingu poczty e-mail?

Teraz, gdy zdefiniowaliśmy hosting poczty, musimy omówić dostępne opcje.

Archiwizacja online

Archiwizacja online pozwala zachować historię całej komunikacji w Twojej firmie oraz komunikacji z klientami. 

Wiele skrzynek pocztowych

Wraz z rozwojem firmy konieczne będzie ciągłe tworzenie skrzynek pocztowych. Musisz więc upewnić się, że Twój serwer pocztowy ma wszystkie skrzynki pocztowe dla Twojej firmy.

Posiadanie tego samego adresu e-mail, co Twoja witryna, sprawi, że Twoja firma będzie bardziej profesjonalna. Aby kategoryzować swoje e-maile zgodnie z funkcją biznesową, użyj skrzynek pocztowych.

Usługi połączone

Decydując się na hosting w IQHOST, otrzymasz jednocześnie usługę zapewniającą obsługę witryn internetowych oraz poczty e-mail. Potrzebujesz spersonalizowanej usługi hostingu, serwera dedykowanego, VPS? Napisz lub zadzwoń.

Przechowywanie skrzynki pocztowej.

Sprawdź limity rozmiaru skrzynki pocztowej. Typowa firmowa skrzynka pocztowa musi być w stanie przechowywać duże pliki i duże ilości wiadomości e-mail. Upewnij się więc, że pamięć w skrzynce pocztowej spełnia Twoje potrzeby. Szczególnie, gdy używasz nowoczesnej poczty IMAP, rozmiar skrzynki pocztowej będzie miał duże znaczenie.

Możliwość rozbudowy

Trudno dokładnie określić, ile miejsca na pocztę e-mail będzie potrzebować Twoja firma online. Posiadanie wielu adresów e-mail może zwiększyć wydajność Twojej firmy i poprawić jej wizerunek. Jednak liczba kont e-mail może szybko się sumować. Duże załączniki mogą zużywać przydzieloną przestrzeń dyskową szybciej niż oczekiwano. 

Wnioski

Ważne jest, aby wybrać dostawcę hostingu poczty e-mail, który spełnia Twoje potrzeby. A także upewnij się, że dostawca oferuje odpowiednie funkcje w miarę rozwoju Twojej firmy. Dlatego w IQHOST posiadamy różne pakiety oraz różne usługi, a w każdej chwili jesteśmy gotowi zaoferować Ci niestandardowe rozwiązania.