Co to jest DirectAdmin?

Co to jest DirectAdmin?

W panelu sterowania DirectAdmin, podobnie jak w innych dostępnych dla usług hostingowych panelach, masz wszystkie niezbędne narzędzia do hostowania, zarządzania i kontrolowania swojego hostingu, stron internetowych i wszystkich domen niezależnie. Z tego samego konta w swoim planie hostingowym.

DirectAdmin, administracja i podstawowe zagadnienia.

Wszystkie konta tworzone przez DirectAdmin mają własny panel kontrolny i opcje zarządzania kontami pocztowymi, bazami danych MySQL, kopiami zapasowymi, FTP, katalogami publikacji i niezależnymi plikami.

Jego interfejs jest intuicyjny. Możesz maksymalnie zarządzać i kontrolować wszystkimi stronami internetowymi. W panelu masz dostępne wszystkie niezbędne narzędzia dla profesjonalnego webmastera.

Panel DirectAdmin w obsłudze standardowej usługi hostingowej

Jeśli zarejestrowałeś usługę hostingową w celu utrzymania witryny internetowej oraz poczty e-mail, otrzymasz dostęp do panelu DirectAdmin w celu zarządzania tą usługą. DirectAdmin to internetowy panel kontrolny do zarządzania serwerami hostingowymi. Jest popularny wśród zwykłych użytkowników, ponieważ jest przyjazny dla użytkownika i łatwy w użyciu, dzięki czemu jest dostępny dla tych, którzy mogą nie mieć dużej wiedzy technicznej. DirectAdmin zapewnia szeroki zakres funkcji i narzędzi do zarządzania witryną internetową i pocztą e-mail, w tym zarządzanie kontami e-mail, zarządzanie plikami i zarządzanie bazami danych, dzięki czemu jest to kompleksowe rozwiązanie do hostingu witryn internetowych i poczty e-mail.

W naszym Centrum Pomocy, skoncentrowaliśmy nasze instrukcje na obsłudze panelu DirectAdmin, jako podstawowym panelu zarządzania klasyczną usługą hostingową, np. kiedy uruchamiasz witrynę WordPress czy tworzysz konta e-mail we własnej domenie.

Jednak powinieneś wiedzieć, że panelu DirectAdmin oferuje wiele poziomów uprawnień i te zmieniają się, w zależności od planu hostingowego, jaki posiadasz, np. właściciele hostingu dedykowanego dla resellerów, będą mogli dodatkowo, a nawet przede wszystkim, zarządzać kontami innych użytkowników, którym wydzielą dostęp do usług hostingowych.

Strona główna DirectAdmina

Na poziomie zarządzania użytkownikami można znaleźć różne poziomy administracyjne.

Jeśli zamówisz hosting, w którym korzystasz z Panelu sterowania DirectAdmin , w zależności od planu, będziesz mieć do trzech różnych poziomów użytkowników:

 • Poziom administratora.
  Na tym poziomie zarządzasz wszystkimi użytkownikami, kontrolujesz i monitorujesz serwer, kontrolujesz stan kont i funkcjonowanie wszystkich modułów.
 • Poziom sprzedawcy.
  Ten poziom umożliwia tworzenie kont dla różnych użytkowników, tworzenie planów hostingowych i zarządzanie nimi.
 • Poziom użytkownika.
  Konfiguruj i zarządzaj hostingiem, zarządzaj domenami, twórz konta e-mail, ftp i bazy danych.

W ofercie IQhost.pl znajdziesz szereg usług hostingowych, które korzystają z panelu DirectAdmin, np.:

 • Hosting standard, klasyczna usługa hostingowa dedykowana dla użytkownika prywatnego i firm,
 • Hosting Reseller, skierowany do agencji i podmiotów, chcących np. sprzedawać usługi hosingowe.

Główne funkcje i narzędzia Panelu sterowania DirectAdmin

W tym krótkim artykule, opiszemy różne funkcje, które posiada panel kontrolny DirectAdmin, funkcje te można ekstrapolować na inne panele iw zależności od dostawcy i wybranego planu niektóre z nich będą aktywowane lub dezaktywowane.

 • Instalator.
  Automatyczna instalacja z ponad 100 darmowymi aplikacjami i skryptami. Dla poziomu sprzedawcy i użytkownika.
 • Zarządzanie wieloma domenami.
  Nieograniczona licencja na domenę. Każda domena jest tworzona niezależnie od innych, z własnymi kontami pocztowymi, folderami, ftp, bazą danych itp.. Dla poziomu sprzedawcy i użytkownika.
 • Menedżer MySQL i PHP MyAdmin.
  Menedżer do tworzenia i administrowania bazami danych oraz nieograniczoną liczbą użytkowników. Do zarządzania bazami danych oferuje wygodny interfejs do tworzenia, modyfikowania i usuwania tabel i danych, importowania baz danych od innych dostawców. Dla poziomu sprzedawcy i użytkownika.
 • Konta email.
  Twórz skrzynki pocztowe w POP3 i IMAP, uzyskaj dostęp do własnej poczty internetowej, konfiguruj przekierowania, program auto-responder i filtry antyspamowe Assassin, ten filtr może eliminować, przekierowywać lub klasyfikować wiadomości spamowe. Dla poziomu sprzedawcy i użytkownika. 
 • Menedżer FTP.
  Aby utworzyć nieograniczoną liczbę kont FTP i zarządzać nimi niezależnie. Dla poziomu sprzedawcy i użytkownika 
 • Przekierowania folderów
  Aby przekierować swoją domenę lub dowolny folder w niej, możesz to zrobić za pomocą tego narzędzia. Dla poziomu sprzedawcy i użytkownika. 
 • Zaplanowane zadania
  Możesz autonomicznie tworzyć zadania Cron (zaplanowane zadania) z tego samego panelu DirectAdmin. Dla poziomu sprzedawcy i użytkownika. 
 • Szyfrowanie SSL
  W zależności od niektórych dostawców można zainstalować certyfikat SSL (professional lub Let’s Encrypt). Dla poziomu sprzedawcy i użytkownika 
 • Strony błędów
  Twórz niestandardowe strony błędów. Dla poziomu sprzedawcy i użytkownika.
 • Zarządzanie użytkownikami
  W zależności od niektórych dostawców i planów, które zawierasz, możesz zarządzać użytkownikami i przydzielać im potrzebne zasoby, zawieszać ich, edytować itp. Dla poziomu sprzedawcy i użytkownika .
 • Zarządzanie
  planami Możesz tworzyć własne plany i przypisywać je swoim użytkownikom. Ułatwia zadanie alokacji zasobów. Dla poziomu sprzedawcy. 
 • Statystyki sprzedawcy
  Kontrola zużycia przez użytkowników i przeglądanie globalnych statystyk konta sprzedawcy. Dla poziomu sprzedawcy. 
 • Narzędzie do zarządzania incydentami
  , które pozwala użytkownikom komunikować się z webmasterem z poziomu samego panelu. Dla poziomu sprzedawcy i użytkownika. 
 • Serwery nazw
  Podstawowym narzędziem dla sprzedawców jest możliwość zarządzania własnym systemem DNS z poziomu ich planu. Dla poziomu sprzedawcy. 
 • Informacje o systemie
  W tej sekcji możesz zawsze zobaczyć konfigurację sprzętową Twojego sprzedawcy, czy to VPS, czy serwer skalowalny. Będziesz mógł zobaczyć pamięć RAM, procesor, miejsce na dysku itp..Dla poziomu sprzedawcy. 

Funkcje i narzędzia DirectAdmin na poziomie administratora

 • Zarządzanie resellerami i zarządzanie planami resellerskimi
  Najpotężniejsze narzędzie w panelu DirectAdmin, umożliwia tworzenie planów resellerskich (resellerów). Dla poziomu administratora. 
 • Monitory usług
  W swoim panelu administracyjnym możesz mieć listę usług Apache, MySQL, Exim, pop, Named, sshd i Dovecot, cały czas monitorować oraz mieć opcję ponownego uruchomienia dowolnej usługi w dowolnym momencie. Dla poziomu administratora.
 • Email Queue
  To narzędzie pokazuje stan kolejki poczty Exim (serwer pocztowy w DirectAdmin) i kontroluje ruch pocztowy. Dla poziomu administratora.
 • Multiserver
  Zaawansowane narzędzie, które pozwala na synchronizację Twojej Strefy DNS z innymi serwerami. Oferować nadmiarowe usługi DNS. Dla poziomu administratora. 
 • Przeglądarka logów
  Na tej stronie możesz przeglądać logi systemu operacyjnego, DirectAdmin, serwera Apache, Exim oraz komunikaty o błędach z dowolnej usługi na twoim serwerze. Dla poziomu administratora. 
 • Kontroler wtyczek
  Możesz zarządzać wszystkimi wtyczkami DirectAdmin zainstalowanymi na twoim serwerze. Niektóre wtyczki umożliwiają nawet ich aktualizację i konfigurację. Dla poziomu administratora.
 • Edytor plików systemowych
  Edytuj pliki konfiguracyjne, httpd.conf, php.ini, exim.conf. Dla poziomu administratora.
 • Zarządzanie adresami IP
  Przydzielaj lub usuwaj adresy IP użytkownikom lub sprzedawcom. Dla poziomu administratora, sprzedawca.

Leave a Reply