Adres logowania do panelu WordPress

Adres logowania do panelu WordPress

Dostęp do panelu administratora WordPress jest domyślnie możliwy pod adresem, np. adres-domeny.pl/wp-admin i taki adres zostanie Ci wskazany po skorzystaniu z autoinstalatora aplikacji lub przy ręcznej instalacji CMS. Adres logowania do panelu WordPress może zmienić się, gdy użyjesz wtyczki do zmiany adresu logowania do panelu administratora WordPress lub gdy skorzystasz z jego alternatyw. Sprawdź, jakie są domyślne adresy dostępu do panelu WordPress.

W tym artykule:

Czym jest panel administratora WordPress?

Panel administratora WordPress to panel umożliwiający zarządzanie witryną utworzoną w popularnym systemie CMS WordPress. Po zalogowaniu do zaplecza tj. do panelu WordPress uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji CMS, tak naprawdę bez konieczności korzystania z zewnętrznych narzędzi.

Panel WordPress oferuje dostęp do wpisów, stron, szablonów, wtyczek, ustawień witryny. A przez to możesz z jego pomocą szybko i łatwo zarządzać treściami, narzędziami, integracjami, SEO WordPress , itp..

Możliwości panelu WordPress odkryjesz w miarę korzystania z naszej dokumentacji.

  • Poznaj CMS WordPress: instrukcje i poradniki

Jakie są domyślne adresy logowania do zaplecza WordPress?

Jak widzisz, dostęp do panelu WordPress jest niezbędny do zarządzania witryną internetową. Prosty w obsłudze, intuicyjny, oferujący nieograniczone możliwości rozwoju witryny dzięki swoim wbudowanym funkcjom oraz wtyczkom. Jak zalogować się do zaplecza WordPress?

Domyślnie po zakończeniu instalacji CMS WordPress, otrzymasz dostęp do podstawowego adresu logowania, który jest najczęściej używany przez użytkowników. Jest nim adres:

  • www.nazwa-domeny.pl/wp-admin
Zaloguj się do panelu WordPress wpisując właściwy adres URL w pasku przeglądarki.

Dostęp do panelu WordPress uzyskasz także, używając poniższych adresów:

  • nazwa-domeny.pl/wp-admin.php lub nazwa-domeny.pl/wp-admin
  • nazwa-domeny.pl/wp-login.php lub nazwa-domeny.pl/wp-login
  • nazwa-domeny.pl/login
  • nazwa-domeny.pl/admin

Wywołaj okno logowania do zaplecza WordPress, podaj login i hasło, tj. nazwę użytkownika lub adres e-mail oraz ustalone do logowania hasło dostępu. Zapomniałeś hasła do panelu WordPress?

  • Jak zmienić hasło do panelu WordPress?

Jeśli znasz nazwę użytkownika i hasło, zaloguj się do WordPress:

  • Jak zalogować się do panelu WordPress?

Jak zmienić adres logowania do CMS WordPress?

Wiesz już, pod jakim adresem URL możesz otworzyć okno logowania do zaplecza WordPress. Powinieneś jednak wiedzieć, że adres ten jest narażony na ataki z zewnątrz, gdyż jest on domyślnym adresem logowania. Oznacza to, że skrypty atakujące, będą w pierwszej kolejności korzystały z domyślnych i popularnych danych dostępu, tj. np. adresu logowania /wp-admin oraz loginu admin.

Z tego powodu zaleca się m.in. zmianę domyślnej ścieżki dostępu do panelu logowania WordPress. Najszybciej wykonasz, instalując wtyczkę, np.  WPS Hide Login, która umożliwi Ci bezpieczną edycję adresu URL panelu WordPress.

  • Zmiana adresu logowania do WordPress:  WPS Hide Login
  • Zmiana domyślnego loginu admin dla WordPress

Wydajny hosting WordPress

Szukasz taniego i wydajnego hostingu WordPress? Poznaj ofertę IQHOST i zarejestruj szybki hosting z dyskami SSD już od 5 GB pojemności z codzienną kopią zapasową i darmowym certyfikatem SSL. Przetestuj dowolny pakiet hostingowy bez płacenia! Zarejestruj Hosting dla WordPress teraz!

Zarejestruj i przetestuj za darmo wydajny hosting stron WWW i poczty e-mail.