5 zalet posiadania własnej domeny e-mail

5 zalet posiadania własnej domeny e-mail

Firmowy adres e-mail to adres e-mail zwykle powiązany z nazwą handlową firmy lub marki. Składa się z nazwy użytkownika, po której następuje at i domena korporacyjna. Posiadając własną domenę, która pasuje do nazwy, firmowy adres e-mail będzie oficjalnie identyfikował firmę. Potwierdzanie odbiorcom, że nadawca jest podmiotem formalnym.

Spis treści:

Zalety posiadania firmowego adresu e-mail

Mówiąc najogólniej, jest to zasób ułatwiający komunikację z klientami, co jest niezbędne w biznesie eksportowym. Pozwala także na odróżnienie komunikacji w pracy od komunikacji osobistej, a także efektywne zarządzanie informacją i komunikacją.

Poczta firmowa zapewnia solidność wizerunku firmy, co jest bardzo ważnym czynnikiem przy wchodzeniu na nowe rynki. W tym nazwa firmy projektuje powagę i stabilność wobec klientów i dostawców. Ułatwia również identyfikację wiadomości e-mail, pomagając w konsolidacji tożsamości korporacyjnej. E-maile korporacyjne są zazwyczaj podlinkowane do strony internetowej firmy, co zwiększa możliwości interakcji z klientem.

Firmowy system pocztowy jest wydajny i bezpieczny

Oprócz wzmacniania wizerunku firmy, firmowe e-maile oferują znacznie efektywniejsze zarządzanie. Wiadomości od klientów łatwiej docierają do osób odpowiedzialnych za dany obszar i logistykę. System tego typu wykorzystuje listy lub grupy robocze, ułatwiające komunikację zewnętrzną i wewnętrzną z klientami oraz między pracownikami. W przypadku konieczności prowadzenia kampanii marketingowych konieczne jest również posiadanie firmowych kont pocztowych, ponieważ pozwalają one na koordynację strategii marketingowej i logistyki.

Innym ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest to, że firmowe wiadomości e-mail zapewniają większe środki bezpieczeństwa. Niektóre z tych środków, takie jak zapory ogniowe, filtry antywirusowe i antyspamowe, chronią i chronią poufne informacje i sprzęt przed wirusami i atakami komputerowymi. Podobnie wiadomości e-mail wysyłane z tego typu kont są rzadziej klasyfikowane jako spam. Ponieważ usługi pocztowe są uważane za bardziej niezawodne, wzrasta wskaźnik poprawnie odbieranych wiadomości e-mail.

Posiadanie firmowego maila pozwala również dostosować komunikację do wymagań, które są potrzebne do pracy Twojej firmy. Niektóre mają narzędzia do rejestrowania wejścia i wyjścia wiadomości, co może być ważne przy śledzeniu wiadomości.

Poczta firmowa to narzędzie biznesowe

Dobre wrażenie jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu, a firmowa poczta e-mail jest doskonałym narzędziem do budowania zaufania. Jest to narzędzie pomyślane i zaprojektowane dla biznesu i organizacji. Z drugiej strony bezpieczeństwo komunikacji jest niezbędne podczas zarządzania kontami e-mail. Wszystkie te czynniki są ważnymi czynnikami, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze rodzaju komunikacji, jaką firma będzie prowadzić z klientami.

Dlaczego każda firma potrzebuje własnej domeny?

Czy Twoja firma nadal korzysta z publicznego adresu e-mail? Choć na pierwszy rzut oka może się to nie wydawać, brak własnej domeny sprawia, że ​​tracisz możliwość profesjonalnego i zorganizowanego zaprezentowania swojej firmy. Czy potrzebujesz więcej powodów, aby zainwestować we własną domenę? Podzielamy 5 zalet posiadania profesjonalnej poczty e-mail.

Wzmocnij wizerunek swojej marki

Twoja domena e-mail to duża część obecności Twojej marki w Internecie. Posiadanie domeny poczty e-mail ustanawia i wzmacnia tożsamość Twojej firmy, dając klientom do zrozumienia, że ​​poważnie traktujesz biznes. Dodatkowo pomaga ustalić wiarygodność i zasadność, pokazując im, że inwestujesz w swój biznes.

Pomaga zachować kontrolę

Domena jest przenośna jak numer telefonu komórkowego, co to oznacza? Że możesz zmienić dostawcę poczty bez utraty dotychczasowego adresu, dodatkowo nie będziesz musiał kłopotać się informowaniem wszystkich swoich dostawców i klientów o zmianie adresu e-mail. Ułatw życie sobie i swoim pracownikom!

Promujesz swoją markę

Za każdym razem, gdy wysyłasz komuś e-mail, subtelnie promujesz swoją firmę. Pytanie brzmi, czy chcesz, aby Twoja firma miała pełne znaczenie, czy też została przyćmiona przez nazwę dostawcy poczty e-mail. Oczywiście pierwsza opcja będzie bardziej zapadała w pamięć klienta. Ponadto umożliwia tworzenie kampanii e-mail marketingowych, jednej z najlepszych strategii marketingu przychodzącego do przyciągania i zatrzymywania klientów. 

Lepsza osłona przed SPAMem

Autentyczność jest bardzo ważna dla firmy ze względu na ilość spamu, który każdy z nas otrzymuje od wielu dostawców bezpłatnych usług pocztowych. Co robisz, gdy otrzymujesz tego typu e-maile? Najprawdopodobniej wyślesz je do folderu ze spamem lub usuniesz. Własna domena sprawi, że wysyłane przez Ciebie treści będą bardziej interesujące dla Twoich klientów, a także wzbudzą pewność, że oferta, którą otrzymają, jest prawdziwa.

Poprawiasz komunikację z klientami:

Dzięki profesjonalnemu adresowi e-mail ludzie mogą łatwo Cię rozpoznać iw ciągu kilku sekund zdecydować, czy chcą go otworzyć i wejść w interakcję z Twoją marką. Ludziom łatwiej jest też znaleźć Twój adres e-mail i skontaktować się z Tobą, gdy mają pytanie.

Bez względu na wielkość i wiek Twojej firmy, domena e-mail ułatwi osiągnięcie wszystkich celów, świadcząc o profesjonalizmie i wiarygodności.

Wniosek

Posiadanie firmowego maila z własną domeną gwarantuje lepsze pozycjonowanie marki, czy to w odniesieniu do Twojego produktu, czy usługi, jednocześnie usprawniając procesy komunikacji. 

W skrócie chodzi o osiągnięcie płynnego stylu komunikacji nie tylko z klientem zewnętrznym, ale również z klientem wewnętrznym.

Możesz uzyskiwać i utrzymywać firmową pocztę e-mail ze spokojem i pewnością, które towarzyszą wynajęciu usługi hostingowej od wiodącego dostawcy, np. IQhost. Oferujemy niezbędną pomoc w ułatwieniu tworzenia i obsługi poczty firmowej z domeną biznesową z rozwiązań oferowanych przez Google Workspace. 

Nie wahaj się z nami skontaktować. Działamy na rynku od 2012 roku, świadczymy usługi hostingowe dla kilku tysięcy klientów z całej Polski i Europy.

Leave a Reply