Yoast SEO – wprowadzenie do SEO WordPress

Yoast SEO – wprowadzenie do SEO WordPress

Pozycjonowanie strony internetowej to proces, który uwzględnia szereg zmian w zawartości i działaniu witryny, aby ta, docelowo, w dużym uproszczeniu, mogła znajdować się wyżej w wynikach wyszukiwania, a przez to pozyskiwała ruch, szczególnie istotny ruch organiczny, który następnie zamienisz w sprzedaż produktów i usług, tzw. konwersję. Jeśli korzystasz z CMS WordPress, możesz zadbać o SEO witryny internetowej od pierwszego dnia używania aplikacji, instalując jedną z najpopularniejszych wtyczek – Yoast SEO. Z tego poradnika dowiesz się, jak rozpocząć korzystanie z Yoast SEO i zadbać o wysoką pozycję witrynę w wynikach wyszukiwania.

Optymalizacja strony internetowej oraz jej prowadzenie może zajmować dużo czasu, wymagać specjalistycznej wiedzy, a także reagowania na zmieniające się algorytmy wyszukiwarek. Dowiedz się więcej o pozycjonowaniu stron internetowych i pozyskiwaniu ruchu organicznego, bezpłatnego ruchu, z wyszukiwarek. Pozycjonowanie stron WWW w IQHOST.EU – zamów teraz!

Instalacja wtyczki Yoast SEO

Instalowanie wtyczek WordPress jest możliwe bezpośrednio w panelu WordPress. Yoast SEO to najpopularniejsza wtyczka SEO dla WordPrresss.

  1. Zaloguj się do Panelu WordPress
  2. Przejdź do sekcji Wtyczki > Dodaj nową.
  3. Wyszukaj wtyczkę Yoast SEO.
  4. Zainstaluj i włącz wtyczkę SEO.

Dodatkowe informacje dot. instalowania i aktywacji wtyczek, znajdziesz w osobnym artykule:

Meta opis i meta tytuł

Dzięki Yoast SEO szybko edytujesz meta opis (meta description) oraz meta tytuł (meta title) dla każdego wpisu i strony osobno. Te meta dane stanowią klucz do skutecznego pozycjonowania witryny WordPress

Fraza kluczowa w WordPress

Mapa witryny WordPress

Jakość treści WordPress

SEO wpisów i stron WordPress