Co nowego w WordPress 6.1?

Co nowego w WordPress 6.1?

Zgodnie z planem publikacji, zespół odpowiedzialny za nową wersję WordPress 6.1 opublikował ostateczną wersję popularnego CMS-a. Zobaczmy, jakie zawiera ulepszenia i dodatki.

Spis treści

WordPress 6.1 Misha

Misha to nazwa wybrana dla tej nowej wersji WordPressa, na cześć ukraińskiego muzyka i kompozytora Miszy , który był pasjonatem muzyki jazzowej i miał ponad 20-letnią karierę muzyczną jako pianista.

WordPress 6.1 Misha rozwija i pogłębia doświadczenie w budowaniu stron internetowych, ścieżkę otwartą przez poprzednie wersje WordPressa, ale przede wszystkim zwiększa wydajność Twojej witryny . Oczywiście kontynuujemy również prace nad rozwojem i optymalizacją nowych ulepszeń i funkcji, które oferujemy naszym użytkownikom, mając na celu ułatwienie nam życia podczas projektowania naszych stron internetowych . To trzecia „duża” aktualizacja w tym roku i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na pewno nie ostatnia.

Z tej okazji Misha przedstawia kilka bardzo solidnych argumentów pod pachą, które sprawiają, że aktualizacja WordPressa do nowej wersji jest prawie obowiązkowa tak szybko, jak to możliwe. Muszę cię również ostrzec, że niektóre z najbardziej oczekiwanych i plotkowanych dodatków w końcu nie pojawią się w tej wersji.

  • Jak zaktualizować CMS WordPress do najnowszej wersji?

Co nowego w WordPress 6.1?

Poniżej wymienię niektóre dodatki i ulepszenia, które moim zdaniem są najbardziej godne uwagi. Chociaż, jak już wiesz, każda aktualizacja WordPress zawiera zwykle liczne ulepszenia, które nie zawsze mają taką samą widoczność jak główne. Dlatego jeśli chcesz sprawdzić je wszystkie, możesz to zrobić tutaj: Informacje o wydaniu WordPress 6.1 Misha

Nowy motyw TWENTY TWENTY-THREE

Nowy motyw w WordPressie, który będzie się nazywał Twenty Twenty-Three . Będzie to motyw, który będzie instalowany domyślnie we wszystkich nowych instalacjach WordPress, które zostaną wykonane od teraz. W nim rozwijasz i kontynuujesz tworzenie strony internetowej całkowicie z szablonami, szablonami części, blokami i innymi zasobami wielokrotnego użytku.

Nowe bloki i ulepszenia w edytorze stron WordPress

Ponadto dodano nowe bloki i zasoby w celu poprawy doświadczenia twórców witryn. Teraz będą mogli edytować części szablonów osobno i w znacznie bardziej zwinny sposób. Na przykład będą mogli szybko edytować różne nagłówki dla witryny, na przykład mieć jeden projekt wizualny nagłówka na stronie głównej (głównej), a inny dla reszty witryny.

Twórcy witryn będą mieli również ulepszenia w zakresie kontrolowania różnych elementów witryny, na przykład mogąc modyfikować marginesy i dopełnienie ( margines i dopełnienie ) elementu w znacznie bardziej wizualny i logiczny sposób.

W nowym motywie ulepszono również zarządzanie menu sieciowymi, umożliwiając ich edycję, zarówno w wersji na PC, jak i wersji mobilnej, z samej karty edycji motywu, eliminując w ten sposób potrzebę przechodzenia do sekcji WordPress własne w menu Wygląd -> Menu. Kolejnym docenianym ulepszeniem jest możliwość „blokowania” utworzonych przez nas grup bloków, unikając w ten sposób eliminowania wcześniej wykonanej pracy.

Oprócz ulepszeń, na poziomie funkcjonalności i użyteczności, jakie otrzymał interfejs edytora motywów WordPress, wszystkie elementy i menu zostały również poprawione wizualnie, dzięki czemu edycja motywów jest przyjemniejsza i bardziej wizualna.

Ulepszenia w wydajności

Być może jedno z najbardziej oczekiwanych ulepszeń w tej nowej wersji WordPressa, wraz z automatyczną konwersją obrazów do formatu webp (który ostatecznie wypada z opublikowanej ostatecznej wersji 6.1). Według zespołu odpowiedzialnego za rozwój tej wersji ulepszenia wydajności są godne uwagi i koncentrują się głównie na interfejsie API pamięci podręcznej WordPress oraz innych ulepszeniach wydajności bazy danych WordPress. Być może najbardziej oczekiwanym z tego wszystkiego jest buforowanie zapytań w WP_Query .

Dodano również dwie nowe kontrole stanu witryny. Te kontrole to „alerty” lub flagi dla webmasterów. Dzięki tym powiadomieniom zawsze będziesz świadomy możliwych problemów na swojej stronie internetowej.

Ułatwienia dostępu w WordPress 6.1

W ramach początkowej strategii projektu WordPress dąży się do tego, aby wszystkie strony internetowe wykonane z CMS były coraz bardziej dostępne dla użytkowników. Z tego powodu po raz kolejny dodano liczne usprawnienia dotyczące dostępności.

Brak domyślnego opisu witryny WordPress

Czy zauważyłeś, że domyślnie strony internetowe utworzone za pomocą WordPress mają krótki opis „ Ta strona internetowa jest wykonana za pomocą WordPress ”? Dzieje się tak, ponieważ do tej pory ten metaopis był domyślnie dodawany przez WordPress we wszystkich instalacjach. Ty, jako webmaster, z pewnością zmodyfikowałbyś ten aspekt w nowej witrynie z WordPressem, prawda? Cóż, teraz, dzięki nowej wersji WordPress 6.1, nie będzie to już tak potrzebne jak wcześniej , ponieważ to pole nie zostanie wypełnione, to znaczy domyślnie będzie puste. A jeśli go nie wypełnisz, to Google uzupełni go za Ciebie na listach wyszukiwania.

Mimo to idealnym i zdecydowanie zalecanym rozwiązaniem jest optymalizacja metaopisów swojej strony internetowej. Pomoże to odwiedzającym lepiej zrozumieć zawartość Twojej strony, aby w końcu kliknęli Twój link Google i odwiedzili Twoją witrynę.

Wnioski

Zawsze zalecamy aktualizowanie WordPressa do najnowszej wersji, głównie ze względów bezpieczeństwa. Ale chodzi również o to, że w tym przypadku główne ulepszenia koncentrują się na wydajności stron internetowych. Nowa wersja WordPress 6.1 wprowadza także nowe mechanizmy budowania witryny internetowej, które mogą Cię zainteresować, szczególnie jeśli jesteś początkującym Twórcą lub chcesz samemu zrobić witrynę internetową.

Leave a Reply