5 wtyczek buforujących, aby zwiększyć szybkość witryny WordPress

5 wtyczek buforujących, aby zwiększyć szybkość witryny WordPress

Twoja witryna WordPress działa wolno? Czy czas ładowania Twoich stron wydaje się wiecznością? Nie martw się, te problemy z wydajnością nie są nieodwracalne!

Istnieją różne sposoby przyspieszenia witryny WordPress. Jednym z najskuteczniejszych jest buforowanie, które pozwala (z grubsza) zapamiętywać strony już odwiedzone przez użytkowników, a tym samym znacznie szybciej je ładować. W grę wchodzi również optymalizacja obrazów, plików i bazy danych…

A jeśli to wszystko nic dla Ciebie nie znaczy, wiedz, że istnieją bardzo praktyczne wtyczki WordPress, które pozwolą Ci automatycznie przyspieszyć Twoją witrynę!

WP-Rocket

Rakieta WP jest prawdopodobnie najlepszą wtyczką do buforowania dla WordPress. I nie bez powodu! Różni się od innych rozwiązań na rynku bardzo „przyjaznym” interfejsem, dostępnym nawet dla początkujących. Dzięki temu rozszerzeniu do przyspieszenia witryny nie jest wymagana żadna specjalna wiedza techniczna. Wystarczy go zainstalować, aby automatycznie buforować strony i zmniejszać przepustowość.

Jednak WP Rocket ma kilka dodatkowych funkcji, które należy aktywować ręcznie. Leniwe ładowanie obrazków, optymalizacja plików HTML, CSS i JavaScript, czyszczenie baz danych… Istnieje wiele opcji dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

  • Łatwy w instalacji dla początkujących
  • Możliwość zarządzania opcjami zaawansowanymi
  • Dobry występ
  • Wyprodukowano we Francji 🙂

WP Super Cache

WP Super Cache , który ma ponad 2 miliony aktywnych instalacji, jest bardzo popularnym rozwiązaniem do przyspieszenia witryny. Wtyczka jest również rozwijana przez Automatic, firmę macierzystą WordPress.

Proste i skuteczne, zawiera wszystkie niezbędne funkcje, których można oczekiwać od takiego narzędzia. Kompresja Gzip, buforowanie stron, wstępne ładowanie pamięci podręcznej… Opcji jest wiele, a możliwych ustawień jest tyle samo. Wtyczka ta będzie zatem odpowiednia zarówno dla neofitów, jak i koneserów, którzy z przyjemnością poznają bardziej zaawansowane ustawienia.

W3 Total Cache

W3 Total Cache to kolejna popularna wtyczka WordPress do buforowania. Bardzo kompletny, ma wiele opcji przyspieszających twoją witrynę. Tylko do buforowania i „minifikacji” plików możliwe są dziesiątki wariantów…

Druga strona medalu: ta obfitość funkcji sprawia, że ​​W3 Total Cache jest potężnym narzędziem, ale mniej dostępnym. Początkującym z pewnością trudno będzie go skonfigurować i używać… Nawet jeśli oznacza to popełnianie błędów, które mogą uszkodzić witrynę! Zaawansowani użytkownicy docenią kompletność tej bardzo bogatej wtyczki.

WP Fastest Cach

WP Fastest Cache to wtyczka dedykowana wydajności witryn WordPress, w sumie ponad milion pobrań. Wielką siłą tego rozszerzenia jest to, że doskonale łączy w sobie łatwość obsługi i bogactwo funkcji. Jest więc idealnym kompromisem pomiędzy „zbyt podstawowymi” rozwiązaniami, a „zbyt skomplikowanymi” narzędziami.

Dla niewtajemniczonych procedura jest bardzo prosta: zainstaluj WP Fastest Cache, aktywuj go i szybko przejrzyj ustawienia. Wystarczy kliknąć „zapisz”, aby zobaczyć, jak Twoja strona przyspiesza jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki! Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby przejrzeć zaawansowane opcje, aby jak najlepiej wykorzystać tę wtyczkę.

Perfmatters

Zakończmy Perfmatters , wtyczką, której podejście różni się od innych prezentowanych tutaj narzędzi. Tam, gdzie większość rozszerzeń koncentruje się na buforowaniu, to ma na celu poprawę szybkości ładowania na inne sposoby.

Po pierwsze, Perfmatters pozwala szybko wyłączyć niektóre opcje WordPressa, które nie są niezbędne i spowalniają Twoją witrynę. Co najważniejsze, wtyczka radzi sobie z niepotrzebnymi żądaniami HTTP. Krótko mówiąc, pomaga zapobiegać ładowaniu kodu przez witrynę tam, gdzie go nie potrzebuje. A to tylko część z wielu optymalizacji, na jakie pozwala to narzędzie!

Co więcej, Perfmatters może być używany „dodatkowo” do tradycyjnej wtyczki pamięci podręcznej, aby znacznie poprawić wydajność.