Różnice między postami a stronami w WordPress

Różnice między postami a stronami w WordPress

Co to są wpisy WordPress?

Wpisy WordPress to najbardziej podstawowy element treści , jaki możemy wygenerować na naszej stronie. Służą do pisania artykułów lub newsów, które będą częścią naszego bloga i będą ułożone chronologicznie.

Główne cechy wpisów są następujące:

  • Będą częścią bloga. Dlatego w miarę ich tworzenia będą one ułożone chronologicznie, jedna po drugiej, tak aby najnowsze pojawiały się na początku, a najstarsze na końcu (choć dane te można modyfikować).
  • Różne formaty. W zależności od treści, które chcemy pokazać, mogą mieć różne formaty: standardowy, post, obraz, wideo, cytat, link, galeria, status, dźwięk i czat lub zawierać wszystko w jedny,.
  • Używają dwóch rodzajów taksonomii. Kategorie i tagi, dzięki którym możemy uporządkować nasze publikacje tematycznie i zachować porządek.
  • Wejście jako okładka. Będziemy mogli umieścić wpis jako okładkę naszego bloga, natomiast nie będziemy mogli umieścić wpisu jako okładki naszej strony głównej.

Podsumowując, użyjemy wpisów do tworzenia nowych dynamicznych treści, które różnią się od siebie, takich jak wiadomości, wydarzenia, artykuły itp., które można uporządkować według kategorii i tagów, mieć różne formaty i postępować zgodnie z porządkiem chronologicznym, który będą zorientowane od najnowszych do najstarszych.

Do czego służy post WordPress?

Możesz używać postów WordPress do wielu celów, ale zwykle używa się ich do publikowania wiadomości lub artykułów. Wszelkie treści, które są istotne tylko przez ograniczony czas i na których Ci zależy (lub po prostu nie zależy) tracą z oczu z czasem. Na przykład posty służą do publikowania wiadomości, które chcemy przekazać użytkownikom naszego serwisu, do publikowania wiadomości lub po prostu do treści, które z czasem stracą swoją ważność .

Należy pamiętać, że post WordPress NIE może być używany jako strona docelowa lub strona główna Twojej witryny. Będziesz mógł wyświetlić swój ostatni post, ale nie będzie on mógł stanowić Twojej Strony Głównej.

Czym są strony WordPress?

Strony WordPress, w przeciwieństwie do postów, są uważane za treści statyczne, to znaczy nie mają „daty wygaśnięcia”, a celem jest, aby przetrwały w czasie bez utraty wartości.

Główne cechy stron są następujące:

  • Są one ułożone hierarchicznie . Oznacza to, że możesz utworzyć dwie strony i uczynić jedną stroną nadrzędną, a drugą stroną podrzędną, tak aby strona podrzędna zawsze wisiała na stronie nadrzędnej. Możemy mieć tyle stron, ile chcemy, tak samo jak możemy mieć dowolną liczbę stron podrzędnych na stronie nadrzędnej.
  • Strony mogą mieć szablony. Dodatkowo dzięki nim można niewielkim nakładem sił modyfikować jego wygląd. Oczywiście te nie mają formatek jak to było w przypadku wpisów.
  • Możemy ustawić stronę jako główną. Gdy użytkownik wejdzie na naszą stronę internetową, będzie to pierwsza rzecz, którą zobaczy. Ta funkcja nie jest możliwa we wpisach, co pozwoli nam jedynie umieścić wpis jako „główny” ale tylko w obrębie naszego bloga.

Do czego służy strona?

Strony nie należy brać z lekkością posta, ponieważ zawierają one interesujące treści, które zawsze są widoczne i dostępne w łatwy i szybki sposób dla użytkowników . Strony WordPress mogą równie dobrze reprezentować sekcje Twojej witryny i w przeciwieństwie do postów są ułożone  hierarchicznie . Oznacza to, że możesz je uporządkować tak, aby niektóre były nad innymi, lub aby najważniejsze strony miały podstrony do zagłębienia się w dany temat.

Strony są również często używane w sekcjach takich jak „Gdzie jesteśmy”, „Blog”, „Kontakt” itp. Krótko mówiąc, wszelkiego rodzaju informacje, które Cię interesują, są zawsze widoczne na Twojej stronie.

Leave a Reply