Najpopularniejsze błędy serwera WWW

Najpopularniejsze błędy serwera WWW

Wszyscy znaleźliśmy się kiedyś podczas przeglądania Internetu jako niemiła niespodzianka, gdy podczas próby otwarcia strony na ekranie pojawił się komunikat o błędzie. W poniższym artykule przejrzymy niektóre z najczęstszych błędów serwera WWW i co zrobić, gdy napotkasz jeden z nich. W tym sensie wygodnie jest nie mylić błędów serwera WWW z błędami projektowania stron internetowych. Ten artykuł ma na celu wyjaśnienie najczęstszych błędów serwera WWW, nauczenie się, jak je identyfikować i na podstawie tej identyfikacji użytkownik wie, jak postępować.

Niektóre kody, które zobaczymy, są zwykle bardziej powszechne, podczas gdy inne są zwykle prezentowane przy rzadkich okazjach. W tym sensie na pewno często napotykałeś błędy 404, ale prawda jest taka, że ​​​​istnieje ponad 60 różnych kodów błędów, chociaż w rzeczywistości nie wszystkie z nich są dokładnie błędami. Dlatego ten artykuł ma na celu wyjaśnienie, czym dokładnie są te kody błędów i ich znaczenie.

 • 500 Wewnętrzny błąd serwera
 • 401 Nieautoryzowane
 • 400 Złe żądanie
 • 403 Zakazane
 • 404 Nie znaleziono
 • 501 Nie wdrożono
 • 502 Zła bramka
 • 503 Usługa chwilowo niedostępna
 • Połączenie odrzucone przez hosta
 • Plik nie zawiera danych
 • Nie można dodać wyniku przesłania formularza do listy zakładek
 • Nie znaleziono aplikacji pomocniczej
 • Wystąpił błąd TCP podczas wysyłania żądania do serwera
 • Nieudane wyszukiwanie DNS
 • 408 – Limit czasu żądania
 • Wniosek

15 najczęstszych błędów serwera WWW: co oznaczają, co je powoduje i jak je naprawić

Informacje są opisane za pomocą kodu, który informuje o stanie. Zwykle ma trzy cyfry i jest zgodny z różnymi przypadkami w zależności od stanu:

 • 1XX: informational error . Prośba została odebrana.
 • 2XX: Success. Wymagane działanie zostało zrozumiane i powiodło się.
 • 3XX : Redirects and requires further action to complete the request – przekierowuje i wymaga dalszych działań w celu zrealizowania żądania.
 • 4XX the error is on the client side. The request shows incorrect syntax or cannot be fulfilled – błąd jest po stronie klienta. Żądanie ma niepoprawną składnię lub nie może zostać zrealizowane.
 • 5XX : The error is on the server, so an apparently valid request cannot be fulfilled – błąd występuje na serwerze, więc pozornie prawidłowe żądanie nie może zostać zrealizowane.

W przypadku stron internetowych interesują nas tylko dwa ostatnie przypadki. Zarówno błędy 400, jak i błędy 500 są tymi, które dotyczą stron, dlatego skupimy się na nich, znając ich awarie, przyczyny ich występowania i sposoby ich rozwiązania.

Oto najczęstsze błędy internetowe, z którymi się spotkasz. Zanotuj je, aby wiedzieć, co się dzieje podczas przeglądania lub wyszukiwania interesującej Cię strony.

500 Wewnętrzny błąd serwera / 500 Internal Server Error

Zaczynamy od błędu sieciowego 500, popularnie zwanego wewnętrznym błędem serwera . Oznacza to, że jest to błąd ogólny, który znajduje się na serwerze. Nie wiemy nic bardziej konkretnego, więc poznanie problemu będzie wymagało bardziej wnikliwych poszukiwań. Możliwe, że system został przeciążony, że nie działa…

Tak więc, jako użytkownik, nadszedł czas, aby poczekać i spróbować ponownie później. Jako właściciel strony internetowej musisz zadzwonić do operators hostingu, aby dowiedzieć się, kiedy problem zostanie rozwiązany na serwerze.

401 Unauthorized

Powód może być bardzo różny, ale w rzeczywistości nie masz uprawnień dostępu do tej konkretnej treści. Jest to jeden z najczęstszych błędów internetowych.

Zasadniczo proszą cię o autoryzację . Dlatego często widzisz to również z komunikatem: Wymagana autoryzacja . Oznacza to, że witryna klienta wymaga od Ciebie identyfikacji, być może hasła, na przykład danych logowania w wyskakującym okienku itp. Jeśli nie posiadasz takich danych, nie będziesz mieć do nich dostępu.

400 Bad Request

Ten błąd sieciowy pojawi się, gdy dane przeglądarki zostaną wysłane niezgodnie z zasadami protokołu HTTP . Oznacza to, że serwer nie jest w stanie przetworzyć żądania, ponieważ znajduje błędy w składni.

Najlepszym sposobem sprawdzenia przyczyny błędu jest sprawdzenie systemu i połączenia internetowego. Możemy otworzyć wspomnianą stronę w innej przeglądarce, aby sprawdzić, czy poprawnie wpisaliśmy adres. Wygodne jest również wyczyszczenie pamięci podręcznej i aktualizacja zabezpieczeń sprzętu.

403 Forbidden

Kolejna wiadomość, którą możemy znaleźć w zwykły sposób, a która również może powodować frustrację. W takim przypadku serwer nie może zrozumieć żądania klienta, więc odmawia wykonania, ponieważ go nie rozumie.

Problem z tymi błędami internetowymi zwykle nie dotyczy autoryzacji ani składni, zwykle ma po prostu związek z właścicielem sieci. Oznacza to, że nie pozwala odwiedzającym uzyskać dostępu do żądanej witryny z jakiegokolwiek powodu. Może zawiera treści, których nie chcesz pokazywać, a może jest w budowie lub w wersji beta…

404 Not Found

Jest to jeden z błędów internetowych, które napotykasz najczęściej podczas próby uzyskania dostępu do witryny internetowej. Informuje, że serwer jest niedostępny . To znaczy kiedyś pewnie tak było, ale nie teraz. Być może dlatego, że został usunięty, źle wpisałeś adres, strona jest w tym momencie niedostępna…

Jeśli zobaczysz błąd 404, pamiętaj, aby sprawdzić, czy adres jest wpisany poprawnie i czy nie ma żadnych dodatkowych lub brakujących elementów. Jeśli błąd nadal występuje, warto spróbować ponownie później, ponieważ może to być tymczasowe.

501 Not Implemented

Gdy pojawi się błąd 501, system poinformuje Cię, że żądana metoda nie została jeszcze zaimplementowana, więc nie może pokazać Ci informacji.

Co możesz zrobić? Musisz poczekać, ponieważ możliwe, że zostanie dodany w przyszłości. Tak czy inaczej, w przypadku tego rodzaju błędów internetowych będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość.

502 Bad Gateway

Ten problem pojawia się, gdy serwer działa jako serwer proxy , zwany także bramą . Otrzymał nieprawidłową odpowiedź z innego serwera, co spowodowało konflikt.

Oznacza to, że klient połączył się z serwerem, który działa jako brama dostępu do innego serwera, który zapewnia dodatkową usługę. Jednak ten ostatni zwraca nieprawidłową odpowiedź do pierwszego, więc nie może wyświetlić wymaganych informacji.

Często zdarza się, że ten błąd występuje, ponieważ oba serwery podczas komunikacji nie zgadzają się co do protokołu wymiany danych. Jedynym rozwiązaniem jest więc uzgodnienie między dwoma serwerami i ustanowienie odpowiedniego protokołu do wymiany danych.

503 Service Temporarily Unavalaible

Kolejny bardzo częsty problem, który pojawia się, gdy serwer jest chwilowo przeciążony. Jest to jednak jeden z błędów internetowych, który zwykle pojawia się również podczas wykonywania zaplanowanych zadań konserwacji sieci .

Pozytywną częścią tego przeciążenia jest sam błąd sieci 503. Ponieważ jest to tymczasowe przeciążenie, wystarczy poczekać, aż się skończy, aby uzyskać dostęp do sieci. Przy odrobinie cierpliwości zostanie to rozwiązane. Jednak właściciel lub administrator sieci może również zapewnić stronie większą pojemność.

Connection Refused by Host

W takim przypadku port, do którego próbujesz uzyskać dostęp, nie jest otwarty. Tak więc zakwaterowanie nie pozwala na połączenie. Możliwe również, że używasz niewłaściwego adresu IP .

Jeśli łączysz się z niewłaściwym adresem IP lub nieprawidłowym portem, lub z serwerem, który nie jest tym, którego potrzebujesz lub który w danym momencie nie działa, musisz sprawdzić poprawność danych połączenia, aby uzyskać do nich dostęp później .

File Contains No Data

Jest to komunikat, który zwykle pojawia się, gdy plik główny architektury witryny jest otwierany , ale nie zawiera niezbędnych informacji lub nie został zapisany, więc program lub oprogramowanie nie jest w stanie go odczytać.

Często towarzyszy mu znak „ Błąd: Nie można odczytać pliku ” i zwykle wynika to z faktu, że plik nie zawiera danych, które powinien zawierać. Często zdarza się to na przykład w plikach wysyłanych pocztą e-mail lub źle skompresowanych w pliku ZIP. Więc kiedy próbujesz je otworzyć, nie możesz odnieść sukcesu.

Jak można naprawić te błędy sieciowe? Przechodząc do oryginalnego pliku i wykonując odpowiednią kopię i zapisując.

Cannot Add Form Submission Result to Bookmark List / Nie można dodać wyniku przesłania formularza do listy zakładek

Czasami, gdy przeprowadzamy wyszukiwanie, chcemy zapisać wyniki w pliku ulubionych lub w niezwykłej lokalizacji, do której możemy przejść później, aby znaleźć te informacje.

Gdy pojawi się ten błąd, oznacza to, że nie można było przeprowadzić zapisu tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Dlatego te wyniki wyszukiwania nie zostały zapisane.

Co możemy zrobić? Znajdź oryginalny błąd, aby zrozumieć, dlaczego wyników nie można zapisać jako ulubionych. Może to być na przykład brak uprawnień.

Helper Application Not Found / Nie znaleziono aplikacji pomocniczej

Ten błąd pojawia się, gdy przeglądarka internetowa nie może wyświetlić pliku prezentowanego przez witrynę internetową. Może się również zdarzyć, że nie ma aplikacji, która pomogłaby ci odkryć ten plik.

Czy możemy coś zrobić, jeśli pojawi się ten błąd? Może wypróbuj inne oprogramowanie, a może skontaktuj się z właścicielem witryny i poproś o rozwiązanie problemu.

Wystąpił błąd TCP podczas wysyłania żądania do serwera / TCP Error Encountered While Sending Request to Server

Kiedy napotkamy ten błąd sieciowy, musimy wiedzieć, że pojawia się, gdy na linii między użytkownikiem a żądaną witryną są nieprawidłowe dane . Ogólnie rzecz biorąc, problem dotyczy zwykle sprzętu lub usługi internetowej, którą zakontraktowaliśmy.

Najlepszym rozwiązaniem i praktycznie jedynym dla użytkowników będzie zgłoszenie błędu administratorowi internetu i oczekiwanie na naprawienie lub ponowna próba później.

Failed DNS Look-Up

Kolejny z typowych błędów internetowych. W tym przypadku domeny określonej w adresie URL nie można było rozpoznać , co oznacza, że ​​nie prowadzi ona do wymaganego adresu IP.

Jeśli znajdziemy ten błąd, którego DNS nie może rozwiązać, najlepiej sprawdzić nazwę adresu URL, ponieważ może zawierać jakiś błędnie napisany element. Następnie odświeżymy stronę. Jeśli błąd nadal występuje, lepiej będzie odwiedzić witrynę później, ponieważ problem może nie leżeć po naszej stronie.

408 – Limit czasu żądania / 408 – Request Time-Out

Kiedy znajdziemy ten kod stanu w protokole przesyłania hipertekstu, już nazwany HTTP , musimy wiedzieć, że serwer chce zamknąć nieużywane połączenie. Oznacza to, że wiadomość jest wysyłana do połączenia, które nie jest aktywne na niektórych serwerach, nawet jeśli nie było wcześniejszego żądania od użytkownika.

W ramach błędów sieciowych nie byłoby to dokładnie awarią, po prostu wskazuje, że serwer decyduje się zamknąć połączenie zamiast kontynuować czekanie, ponieważ minął dla niego określony czas.

Jest to odpowiedź, której używa wiele przeglądarek, aby przyspieszyć i przyspieszyć ładowanie stron internetowych i innych. Dlatego jeśli pojawi się podczas korzystania z Internetu, prawdopodobnie będziesz musiał ponownie załadować stronę lub poczekać, aż będzie ponownie dostępna później.

Wniosek

Oto najczęstsze błędy internetowe, które można znaleźć, oraz ich znaczenie. Ważne jest, abyś je znał, ponieważ prędzej czy później natkniesz się na więcej niż jedną z nich wszystkich. Tak więc, nawet jeśli nie możesz tego naprawić w tej chwili, przynajmniej wiesz, o co chodzi oraz jak i kiedy problem można naprawić.

Leave a Reply