Konto e-mail we własnej domenie za darmo

Konto e-mail we własnej domenie za darmo

W sieci Internet działa wielu dostawców usług darmowej poczty e-mail. Wśród nich bez wątpienia prym wiedzie Gmail, Outlook, a także Poczta Onet, Poczta WP. Jedną z funkcjonalności jakiej nie posiadają wymienione konta e-mail, to możliwość utworzenia adresu e-mail we własnej domenie – za darmo. Ponieważ Gmail, Onet czy Outlook, usługa Microsoft, oferują możliwość podpięcia domeny internetowej pod serwer poczty, ale jest to dostępne wyłącznie w płatnych planach usług. Czy można więc utworzyć konto e-mail we własnej domenie za darmo?

Darmowa poczta e-mail we własnej domenie

W Polsce największą popularnością cieszy się poczta Gmail, poczta Outlook, poczta Onet czy poczta WP. Użytkownicy chcący korzystać z poczty e-mail, często decydują się na wybór jednego z wymienionych operatorów. Darmowe rozwiązania cieszą się zainteresowaniem, ale nie wśród firm i właścicieli sklepów lub dużych witryn internetowych. Ci, oczekuję od poczty e-mail, dodatkowych opcji, jak brak reklam, możliwość konfiguracji filtrów antyspam czy podpięcia własnej domeny internetowej.

Gmail, Outlook czy poczta Onet oferują możliwość podpięcia własnej domeny internetowej w płatnych planach, co oznacza, że przeciętnemu Kowalskiemu, raczej nie będzie się to opłacało, chociaż z drugiej strony, np. w przypadku konta Onet, dodatkowo wyłączy reklamy.

W praktyce nie ma możliwości założenia darmowej poczty e-mail we własnej domenie, bez ograniczeń, gdyż jest to zwyczajnie nieopłacalne dla właścicieli serwerów. Z drugiej strony warto w takiej sytuacji przyjrzeć się ofercie usług hostingowych, np. ofercie IQhost, gdzie w abonamencie nieprzekraczającym kilkudziesięciu złotych, otrzymasz hosting poczty, hosting stron WWW, a także dostęp do zaawansowanych zabezpieczeń antyspamowych, brak reklam i wiele więcej.

Hosting internetowy z pocztą e-mail we własnej domenie

Kiedy szukasz w Google “darmowa poczta e-mail we własnej domenie” powinieneś poważnie przyjrzeć się ofercie firm hostingowych. Wprawdzie nie do końca jest to oferta bezpłatna, ale na pewno warta uwagi.

Kiedy myślimy o hostingu internetowym, np. Hosting WordPress, Hosting SSD, Hosting SEO, na myśl przychodzi nam przede wszystkim usługa hostowania stron internetowych, witryn internetowych. Tymczasem te same usługi, pełnią jednocześnie funkcję serwera WWW oraz serwera poczty, co oznacza, że podpiętą do nich domenę, możesz używać zakładając stronę internetową, jak i tworząc konta e-mail we własnej domenie za darmo.

Po opłaceniu usługi hostingowej, co w IQhost zaczyna się od ~ 40 zł za rak, otrzymasz 5GB przestrzeni, a przy cenie abonamentu ~ 70 zł rocznie, już 25GB. To przestrzeń, której możesz używać na witryny internetowe, udostępnione pliki, a także skrzynki e-mail.

Jeśli do tego posiadasz więcej niż jedną domenę, możesz w każdej z nich utworzyć niezależne konta e-mail, oferując dosłownie, usługę darmowej poczty e-mail we własnej domenie. Po pierwsze, nie jesteś rozliczany za ilość utworzonych skrzynek e-mail, po drugie, posiadasz usługę, której możesz używać tak, jakbyś był resellerem usług hostingowych i poczty e-mail.

Jak założyć maila z własną końcówką?

Do utworzenia konta e-mail we własnej domenie, będziesz potrzebował domenę internetową oraz usługę hostingową. Jeśli na tym etapie nie jesteś zainteresowany tworzeniem rozbudowanych witryn internetowych, możesz oprzeć swój wybór na ofercie hostingu współdzielonego. Musisz jedynie zdecydować, ile przestrzeni potrzebujesz, na swoje konta e-mail.

Po zarejestrowaniu domeny, usługi hostingowej i opłaceniu ich, ostatnim krokiem jest podpięcie domeny do hostingu i utworzenie pierwszej skrzynki e-mail. Konto e-mail za darmo, we własnej domenie, na hostingu gotowym do uruchomienia nowoczesnej witryny internetowej.

  • Jak przypisać domenę do hostingu?
  • Jak utworzyć nową skrzynkę e-mail we własnej domenie?

Zalety poczty we własnej domenie

Posiadanie firmowego adresu e-mail, takiego jak twoje-nazwisko@twoja-marka.com lub twoje-nazwisko@twojastrona.com, nie tylko wygląda bardziej profesjonalnie, ale także zwiększa wiarygodność Twojej firmy. Pozwala również udowodnić swoją powagę. Rzeczywiście, Twój firmowy adres e-mail  odzwierciedla Twój profesjonalizm.

Gdy rozsyłasz wiadomość e-mail zawierającą nazwę Twojej domeny, czytelnicy mogą z łatwością odwiedzić Twoją witrynę. Rzeczywiście, wszystko, co musisz zrobić, to skopiować część adresu, która zawiera nazwę Twojej domeny i wkleić ją w pasku wyszukiwania przeglądarki, aby przejść do Twojej witryny.

Powszechnie wiadomo, że dostawcy bezpłatnych usług e-mail są narażeni na ciągłe ataki hakerów i złośliwego oprogramowania , a ponadto są podatni na spam. Nie posiadają wymaganych środków bezpieczeństwa. Nie masz też pełnej kontroli nad własną pocztą e-mail. Kupując firmową pocztę e-mail, zyskujesz wiele funkcji bezpieczeństwa w firmowym adresie e-mail, które chronią Cię przed hakowaniem, spamowaniem i atakami złośliwego oprogramowania.

Korzystając z wiadomości firmowych, masz możliwość wyboru jednego lub kilku adresów, które są łatwe do zapisania i zapamiętania. Możesz na przykład wybrać maria@twoja-domena.com lub arek@twoja-domena.com. Wybór pisowni to luksus, na który nie można sobie pozwolić w przypadku bezpłatnych usług.

Za darmo czy odpłatnie – jak jest naprawdę?

Zastanawiasz się, dlaczego wciąż rozmawiamy o darmowej poczcie e-mail we własnej domenie, a proponujemy Ci zakup usługi hostingowej? Odpowiedź jest prosta. Nie ma w sieci Internet dobrych usług, które są całkowicie za darmo. Dzięki temu, że zdecydujesz się na własny hosting internetowy, nawet jeśli użyjesz go tylko do poczty e-mail, zyskasz znacznie więcej, niż opłacając konta Premium u dostawców typowej, bezpłatnej poczty elektronicznej:

  • zaawansowane filtry antyspamowe,
  • dostęp do poczty Webmail w przeglądarce,
  • możliwość konfiguracji poczty w dowolnym programie pocztowym,
  • możliwość podłączenia wielu domen internetowych i obsługiwania kont e-mail,
  • hosting witryn internetowych,
  • pewna lokalizacja serwerów,
  • kopie zapasowe,
  • i inne.

Chcesz dowiedzieć się więcej o poczcie e-mail we własnej domenie? A może chcesz przenieść swoją pocztę i witryny internetowe do IQhost? Zrobimy to dla Ciebie za darmo.