Jak udostępnić duży plik i przesłać go dalej?

Jak udostępnić duży plik i przesłać go dalej?

Jako przedsiębiorca jesteś zobowiązany do udostępniania wielu plików. Prześlij, pobierz, wyślij e-mailem, utwórz link online… Czy to z klientami, partnerami biznesowymi, dostawcami lub firmami logistycznymi, Twoje wymiany są liczne i niewątpliwie wymagają wysłania stosunkowo dużych plików. .

Jednak e-mailem nie jest możliwe wysyłanie w szczególności elementów, które są zbyt duże, aby można je było pobrać. Maksymalny rozmiar wysyłania może się różnić w zależności od operatora. Jednak w przypadku większości skrzynek pocztowych rozmiar dokumentu, którego nie należy przekraczać, wynosi 25 MB dla jednego lub większej liczby plików.

Aby obejść to ograniczenie, dostępne jest oprogramowanie internetowe do przesyłania plików online i prostego ich wysyłania. Mogą one polegać na przesłaniu odbiorcy linku, aby ten z kolei pobrał plik na swój komputer, lub też może to być folder z dokumentami udostępniony w Internecie, w chmurze. Duże pliki nie będą już lepsze od Twoich wysyłek!

Oprogramowanie do kompresji

Zacznijmy od pierwszej opcji: oprogramowania do kompresji. Ten ostatni kompresuje plik i generuje łącze, które następnie umożliwia odbiorcy wiadomości pobranie dużego załącznika.

Aplikacja WeTransfer

WeTransfer to prawdopodobnie najbardziej znane oprogramowanie do kompresji ze wszystkich. Platforma ta została założona w 2009 roku i opiera się na usłudze udostępniania plików wszelkiego rodzaju, od JPG po WAV, poprzez najbardziej specyficzne formaty.

W darmowej wersji serwis umożliwia jednorazową wysyłkę do 2 GB plików. W tym celu nie jest wymagana żadna rejestracja ze strony nadawcy ani odbiorcy. Aby wysłać plik za pomocą WeTransfer, wystarczy wykonać proste przeciągnięcie i upuszczenie na stronie. To dziecinnie proste! Następnie masz dwie opcje:

  • WeTransfer oferuje wskazanie adresu e-mail odbiorcy i dodanie wiadomości do przesyłki, a następnie kliknięcie przycisku „Prześlij”. W takim przypadku przekazanie pliku odbywa się bezpośrednio do wybranej przez Ciebie osoby za pośrednictwem serwisu;
  • WeTransfer może również wygenerować link do pobrania. Następnie będziesz musiał go skopiować i wysłać do wszystkich osób, do których adresowany jest przelew.

WeTransfer chroni każdy transfer plików wysyłany przez system szyfrowania. Pozwala przesyłać do 20 plików na transmisję i nie jest ograniczona żadnym limitem liczby pobrań. WeTransfer zawiera ukierunkowane reklamy w zależności od rodzaju transferu.

Wszystkie dane przechodzące przez platformę WeTransfer są automatycznie usuwane po upływie siedmiu dni.

Bazując na swoim sukcesie, WeTransfer jest obecny również w formie aplikacji mobilnej. Nazwany Collect by WeTransfer, pozwala na przechowywanie całej masy elementów. Użytkownik może dodawać do niego obrazy, piosenki, dokumenty lub filmy. Może tam zapisywać linki i organizować wszystkie te dane w tabeli.

Następnie zapisane elementy można udostępniać. Podobnie aplikacja umożliwia również współpracę kilku osób nad jednym projektem. Wszyscy użytkownicy tej samej przestrzeni mogą następnie przyczynić się do wypełnienia tabeli. Przeprowadzana jest stała synchronizacja, aby każdy miał dostęp do tych samych danych. I to wszystko za darmo!

Tylko aplikacja jest w języku angielskim, więc będziesz musiał zapoznać się z „plikami”, plikami i „tablicami”, tabelami!

Smash

Smash – oprogramowanie do udostępniania, z siedzibą w Lyonie. Dzięki temu możesz udostępniać pliki wybranym odbiorcom bez ograniczeń wagowych. Aby uzyskać dostęp do tej usługi, nie jest konieczna rejestracja.

Smash działa bardzo łatwo i natychmiast. Podobnie jak WeTransfer, jest używany przez proste przeciąganie i upuszczanie plików, niezależnie od tego, czy są to JPG, PNG, GIF, czy w dowolnym formacie. Kliknij przycisk i voila!

Po przesłaniu pliku na platformę dostępnych jest kilka opcji:

  • Wysyłanie dużego pliku pocztą elektroniczną;
  • Generowanie linku, który wystarczy skopiować i wkleić;
  • Integracja linku dużego pliku bezpośrednio na Slacku, narzędziu szeroko stosowanym w biznesie.

Smash oferuje również dodatkowe usługi. Wszystkie udostępniane za jego pośrednictwem można spersonalizować. Nadawca ma swobodę wyboru wzoru, który mu odpowiada oraz określenia okresu ważności wybranego przez siebie. Domyślnie Smash wybiera siedem dni. Dane te można jednak modyfikować.

Możliwe jest również dodanie hasła w celu ochrony plików i uzyskania dostępu do strony podglądu udostępnionych elementów. Nadawca może wyrazić zgodę lub zrezygnować z otrzymywania powiadomień o pobieraniu.

Wszystkie dane przesyłane na Smash są chronione przez system szyfrowania, podczas gdy są przechowywane na serwerach Amazon. Znajdują się one w Stanach Zjednoczonych i Europie.

TransferNow

TransferNow, kolejnym narzędziu do przesyłania przez kompresję i wysyłania dużych plików, którego siedziba główna znajduje się w regionie paryskim. Ta platforma ma kilka idealnych ofert do przesyłania dużych dokumentów, w szczególności pocztą elektroniczną, z których jedna jest bezpłatna.

TransferNow to narzędzie, do którego można uzyskać dostęp zarówno z komputera, jak i z mobilnej przeglądarki internetowej. Za jego pośrednictwem użytkownik może w łatwy sposób przesyłać pliki do 4 GB. Pozostają one dostępne i możliwe do pobrania przez okres siedmiu dni.

TransferNow akceptuje wiele formatów plików, Word, JPG, WAV itp., z wyjątkiem plików wykonywalnych (.exe) lub plików ukrytych. Platforma nie może ich przenieść ze względów bezpieczeństwa.

Dla lepszej ochrony danych użytkownika, wszystkie wysyłane przesyłki mogą być zabezpieczone hasłem. Transfery są następnie zabezpieczane przez połączenie HTTPS.

O ile w płatnych wersjach TransferNow opcji jest dużo więcej, o tyle niektóre elementy są dostępne za darmo. Nie wydając ani jednego euro, nadawca e-maila może aktywować lub nie powiadomienia o przelewach i pobraniach. Może również wybrać przypomnienie tuż przed wyczyszczeniem elementów.

Posiada możliwość podglądu plików. Może wysyłać do trzech razy na godzinę, w plikach do 4 GB. Wreszcie, datę wygaśnięcia pliku można dostosować, od 24 godzin do 14 dni po wysłaniu.

GrosFichiers

Jego nazwa jest oczywista: GrosFichiers umożliwia wysyłanie obszernych plików, a więc dużych plików, których nie można przesłać za pomocą tradycyjnej skrzynki pocztowej. Maksymalny rozmiar przesyłanych plików to 10 GB. Bigfiles nadal umożliwia wysyłanie maksymalnie 300 plików na jedno przesłanie. Są one przechowywane na serwerach witryny przez 14 dni.

Do wyboru GrosFichiers oferuje kilka płatnych formuł. Te ostatnie wyświetlają malejącą cenę w zależności od czasu ich trwania: 5 € za jeden miesiąc, 10 € za dwa miesiące lub 20 € za sześć miesięcy. Za tę cenę użytkownik może wysłać jednorazowo do 50 GB i cieszyć się dostępem do serwisu bez reklam.

GrosFichiers współpracuje ze wszystkimi przeglądarkami internetowymi i umożliwia wysłanie wiadomości e-mail z linkiem do odbiorców, aby oni z kolei pobrali plik. Nadawca może dodać wybraną przez siebie wiadomość.

Oprogramowanie do udostępniania danych

Z drugiej strony oprogramowanie do udostępniania danych działa trochę inaczej. Są to zdalne serwery, do których można uzyskać dostęp przez Internet. Dzięki nim możesz tworzyć kopie zapasowe danych biznesowych i synchronizować je w czasie rzeczywistym. Kilku interesariuszy może wchodzić w interakcje na tej samej współdzielonej przestrzeni, co pozwala na przenoszenie lub modyfikowanie dokumentów zespołu w bardzo prosty sposób.

Dysk Google

Dysk Google to usługa przechowywania, która została stworzona przez Google w 2012 roku. Jest to innowacyjne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i synchronizacji danych. Za jej pośrednictwem użytkownik może przechowywać swoje pliki w dowolnej formie lub udostępniać je innym osobom.

Na każdym miejscu Dysk Google może pomieścić do 15 GB. Dostęp do danych znajdujących się na platformie można uzyskać z komputera, tabletu lub smartfona. Podobnie, wybierając płatną opcję, użytkownik ma możliwość zwiększenia pojemności pamięci online.

Gdy pliki są współdzielone przez kilku użytkowników, ci ostatni mają możliwość ich modyfikacji. Przekształcone dane są synchronizowane automatycznie, a pliki są przechowywane w takiej postaci, w jakiej znajdują się na stronie internetowej.

W ten sposób wszyscy użytkownicy mają dostęp w czasie rzeczywistym do modyfikacji wprowadzonych przez innych członków zespołu. Jest to szczególnie praktyczne narzędzie do pracy w zespole, ponieważ pozwala na bieżąco aktualizować dokumenty i prezentować najnowszą wersję wszystkim uczestnikom.

iCloud

iCloud to kolejna podobna platforma, wersja Apple. Łączy to różne usługi oparte na „chmurze przechowywania danych”. Za jej pośrednictwem użytkownik ma możliwość dostępu do usługi poczty elektronicznej, systemu synchronizacji kontaktów i kalendarzy, geolokalizacji swoich urządzeń Apple oraz przechowywania swojej muzyki.

iCloud umożliwia zatem między innymi przechowywanie informacji na serwerze online. Jej serwery są bardzo bezpieczne i znajdują się w centrach danych Apple. Pozwalają użytkownikom nie przeciążać swoich urządzeń, mając jednocześnie dostęp do swoich informacji niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Podobnie, za pośrednictwem iCloud, możesz udzielić dostępu do swoich plików innym użytkownikom.

Aby korzystać z usług iCloud, konieczne jest posiadanie Apple ID oraz posiadanie iPada, iPhone’a, komputera Mac lub Apple TV. Teraz możliwe jest również zainstalowanie usługi iCloud w systemie Windows, pod warunkiem pobrania oprogramowania na komputer lub jedno z urządzeń z systemem Windows.

W darmowej wersji iCloud oferuje 5 GB przestrzeni dyskowej, w porównaniu do 50 GB za jedyne 0,99 € miesięcznie lub 200 GB za 2,99 € miesięcznie i 2 TB za 9,99 € miesięcznie.

Duży plus: kiedy zmieniasz urządzenie, wszystkie Twoje dane są zapisywane, a dzięki chmurze możesz pobrać cały interfejs starego urządzenia na nowe bez utraty ani jednego dokumentu.

Dropbox

Dropbox to kolejna scentralizowana przestrzeń dyskowa, która bardzo ułatwia udostępnianie treści, obrazów, filmów itp. zespołowi roboczemu. Jego cel ? „Pomoc w organizacji i bezpiecznej współpracy z zespołem”. Dropbox umożliwia przechowywanie lub przeglądanie plików bez względu na to, gdzie się znajdujesz. Ta przestrzeń dyskowa jest dostępna z komputera, tabletu lub telefonu.

Jeszcze lepiej: Dropbox korzysta z połączenia z Twoimi ulubionymi narzędziami, takimi jak Zoom czy Slack. W ten sposób platforma oszczędza cenny czas, jeśli chodzi o przekazywanie informacji do Twojego zespołu. Dzięki Dropbox bądź na bieżąco z postępami wszystkich swoich projektów, obserwuj aktywność swojego zespołu i dodawaj komentarze.

Aby zorganizować Twoje zadania jako zespół, Dropbox udostępnia również dokumenty do współpracy, takie jak harmonogramy, tablice lub listy zadań.

Dropbox pozwala bardzo łatwo zarządzać prawami dostępu do plików, integrując hasła lub ustawiając okresy ważności i autoryzacje pobierania. Podobnie, aby zapobiec utracie niektórych plików, wszystkie dane, foldery, obrazy można przywrócić do 30 dni.

MeeroDrop

Na koniec zakończmy to omówienie witryną MeeroDrop. Ta platforma udostępniania umożliwia bezpłatne tworzenie przestrzeni współpracy bez konieczności zakładania konta. W szczególności MeeroDrop umożliwia bezpłatne przesyłanie do 10 GB plików. Wszystkie utworzone linki są dostępne przez okres trzech miesięcy.

Jak zawsze, wszystkie przesyłane i udostępniane dokumenty są w pełni bezpieczne. Można je również powiązać z hasłem. Aby promować pracę zespołową, platforma umożliwia również wymianę konstruktywnych komentarzy. Każdy członek projektu ma możliwość dodania swojego wkładu.

Wreszcie, jeśli jesteś wystarczająco wrażliwy na układ, wiedz, że Meero Drop pozwala na przykład na stworzenie własnej prezentacji współdzielonej przestrzeni z własnymi obrazami. Dzięki Meero Drop dodaj własne zdjęcie na okładkę i pracuj na platformie, która wygląda jak Ty!

Rynek e-maili jest po prostu kolosalny! Z tego środka komunikacji korzysta 62% światowej populacji, co nadal odpowiada 306 miliardom e-maili wysyłanych każdego dnia, badanie CIRE Research z czerwca 2021 r.!

Jednak, jak właśnie widzieliśmy, e-maile nie są jedynymi narzędziami do komunikacji i przesyłania plików do partnerów biznesowych. Nie są też najlepsze, jeśli chodzi o wysyłanie dużych plików. To częściowo wyjaśnia duży entuzjazm dla chmury.

Udostępnianie dużych plików z serwera FTP

Jeśli nie chcesz korzystać z zewnętrznych narzędzi do udostępniania plików w Internecie, możesz umieścić je na serwerze FTP i przekazać LINK do pliku. Zrobisz to za pomocą panelu DirectAdmin oraz usługi domeny i hostingu.

Dodaj nową subdomenę w panelu DirectAdmin. Dodają ją jako nowy adres internetowy.

Utworzona subdomena zostanie skierowana na nowy podkatalog. Za pomocą menedżera plików FTP w DirectAdmin, prześlij plik do udostępnienia.

To wszystko. Twój plik jest teraz dostępny pod adresem URL, np. pobieranie.moja-firma.com/nazwa_pliku.

  • Jak udostępnić plik z serwera FTP?