Jak przenieść stronę internetową na tani hosting?

Jak przenieść stronę internetową na tani hosting?

IQhost działa w branży hostingowej od 2012 roku. Za nami wiele lat doświadczenia i tysiące klientów, którzy zaufali naszej marce. Jesteśmy dostawcą tanich usług hostingowych, ale świadczymy usługi na poziomie godnym najlepszych firm hostingowych w Polsce, dysponując własnymi serwerami zlokalizowanymi na terenie naszego kraju.

W dobie rosnących cen życia, utrzymania działalności gospodarczej, nieustannej walki o klienta i ogromnej konkurencji, wybór taniego hostingu internetowego może przynieść firmie dużo oszczędności. Jesteśmy pewni jakości naszych usług, a jednocześnie gwarantujemy wsparcie techniczne na wielu płaszczyznach, począwszy od rejestracji i migracji hostingu (przeniesienia poczty e-mail i witryn internetowych), po wsparcia przy utrzymaniu usługi hostingowej i jej konfiguracji.

Odpowiedź na tytułowe pytanie, jak przenieść stronę internetową na tani hosting, to zachęta do tego, aby w dobie kryzysu, rozważyć wybór tańszych usługodawców, którzy świadczą usługi równie wysokiej jakości, jak większe przedsiębiorstwa, w których często jakość nie idzie w parze z ceną lub cena nie idzie w parze z tym, za co naprawdę płacisz.

Decydując się na wybór usługi hostingowej w IQhost, pomożemy Ci w migracji witryn internetowych i poczty e-mail i zadbamy o gwarancję stałej ceny. Tani hosting internetowy to wydajny hosting stron internetowych i poczty e-mail, utrzymany w oparciu o wysokie parametry bezpieczeństwa, serwery zlokalizowane w Polsce, całodobowe wsparcie i ponad 10 lat doświadczenia.

Jak przenieść stronę internetową na tani hosting?

Możesz skorzystać z dwóch opcji:

 • zleć nam przeniesienie usługi hostingowej wraz z witrynami internetowymi i pocztą e-mail,
 • przenieś witryny internetowe i pocztę e-mail samodzielnie, korzystając z naszych artykułów pomocy.

Często zadawane pytania dotyczące hostingu internetowego

Co to jest hosting?

Aby być widocznym w Internecie, wszystkie strony internetowe muszą być przechowywane i zapisywane w przestrzeni dyskowej, zwanej również hostingiem. Jest to zatem obowiązkowy nośnik pamięci, aby Twoja strona internetowa była zawsze widoczna i możliwa do wglądu na całym świecie.

Dlaczego potrzebuję hosta internetowego?

Jeśli chcesz, aby Twoja witryna była przeglądana i używana przez internautów, musi ona bezwzględnie znajdować się na serwerze hostingowym. W przeciwnym razie nie będzie dostępny w Internecie.

Jak wybrać swojego hosta internetowego?

Aby wybrać hosta internetowego, będziesz musiał zdefiniować kilka punktów:

 • Rodzaj używanego CMS
 • Oczekiwany ruch w krótkim, średnim i długim okresie
 • Rozmiar Twojej witryny w krótkim, średnim i długim okresie
 • Miesięczna cena jaką możesz przeznaczyć na hosting
 • Poziom bezpieczeństwa wymagany dla Twojej witryny
 • Wybór hostingu, który spełnia Twoje potrzeby, jest niezbędny. To porównanie pozwala wybrać najlepsze hosty internetowe dla Twojej witryny.

Na przykład, jeśli używasz WordPress w swojej witrynie, najlepiej jest skorzystać z hostingu SSD zalecanego dla WordPress.

Hostingi oferują różne rodzaje hostingu?

Istnieje kilka kategorii hostingu:

 • Współdzielony hosting : idealny, jeśli masz małą witrynę. Ten hosting jest następnie udostępniany innym stronom internetowym.
 • Dedykowany hosting serwerów : bardzo zalecany, jeśli masz dużą witrynę internetową, która jednocześnie wyczerpuje wielu użytkowników. Będzie jednak wymagać regularnej konserwacji i aktualizacji, co wiąże się z wysokimi kosztami.
 • Hosting VPS : to hybrydowy hosting, będący w połowie drogi między współdzielonym a dedykowanym. Tylko dysk twardy jest współużytkowany przez kilka witryn. Wymaga jednak wyższego poziomu konserwacji niż serwer współdzielony.
 • Hosting w chmurze : Opiera się na zasadzie podobnej do hostingu VPS, ale opiera się na sieci serwerów fizycznych. W ten sposób łatwo można zarządzać wydajnością i zasobami swojego hostingu. W tego typu rozwiązaniach konserwację i aktualizacje zapewnia sam host.

Aby wybrać rodzaj hostingu, którego potrzebujesz, wypisz potrzeby swojej witryny (przechowywanie, szybkość, konserwacja, wydajność, jednoczesna konsultacja witryny itp.). W tym porównaniu możesz zobaczyć najlepszych hostów na rynku.