Jak korzystać z ChatGPT?

Jak korzystać z ChatGPT?

Czat GPT to bardzo intuicyjny i łatwy do zrozumienia interfejs dla użytkowników. Układ ChatGPT został specjalnie stworzony, aby był łatwo dostępny dla użytkowników na wszystkich poziomach, niezależnie od ich wcześniejszego doświadczenia z technologią. Po utworzeniu konta użytkownika, możesz od razu przejść do głównego konta i rozpocząć czat.

Co to jest ChatGPT?

Jest to aplikacja, na razie jest w fazie testów, która pozwala rozmawiać w wielu językach z systemem sztucznej inteligencji zdolnym do bardzo naturalnego prowadzenia rozmów na prawie każdy temat, odpowiadania na nieskończoną liczbę pytań i tworzenia treść niemal w tym samym czasie.

Jego sztuczna inteligencja jest zasilana ogromną próbką tekstu ściągniętą z internetu, ale maszyna nie jest podłączona do sieci w czasie rzeczywistym i jej „wiedza” teoretycznie zatrzymuje się na 2021 r., więc nie może komentować np. faktów. zdarzyły się niedawno.

Jak rozpocząć rozmowę z ChatGPT?

Utwórz konto użytkownika – kliknij rejestracja. Możesz do zalogowania użyć, np. konta Google.

Gdy znajdziesz się w środku, aby rozpocząć korzystanie z czatu GPT-3, wykonaj następujące kroki:  

  1. Otwórz bota czatu GPT-3. W nowym widoku zobaczysz podstawowe informacje i sugestie dot. korzystania z czatu, po lewej stronie ekranu historię rozmów, a na dole okno do wprowadzenia pytania.
  1. Wpisz swoje pytanie lub prośbę w oknie dialogowym. Upewnij się, że są one tak jasne i proste, jak to możliwe, aby uzyskać najlepszą odpowiedź. W miarę prowadzenia rozmowy lub odkrywania ChatGPT przekonasz się, że w zależności od formy zadanego pytania, uzyskasz konkretne odpowiedzi. Od ogólnych pytań przejdziesz do bardziej szczegółowych.
  1. Naciśnij „prześlij”, aby wysłać żądanie do serwera bota. Poczekaj chwilę, aż bot wyszuka i przetworzy odpowiednie informacje, aby Ci odpowiedzieć.
  1. Gdy asystent zakończy wykonywanie niezbędnych zadań, otrzymasz wiadomość z optymalną odpowiedzią na podstawie danych znalezionych przez chatbota w sieci.

Czy ChatGPT rozmawia po polsku?

Tak. Nie musisz korzystać z języka angielskiego, aby móc rozmawiać z ChatGPT. Trudno znaleźć informacje, w ilu dokładnie językach można rozmawiać z ChatGPT, ale wiele redakcji testowało to narzędzie i śmiało można stwierdzić, że ChatGPT poradził sobie z większością jezyków, które może zaoferować także Google Translator i nie tylko. Język angielski, niemiecki, polski, francuski czy włoski, a także rosyjski i ukraiński nie stanowią dla ChatGPT żadnej bariery… językowej.

Jak prowadzić rozmowę z ChatGPT?

Gdy już posiadasz konto i uruchomiłeś ChatGPT, napisz, co chcesz na pasku, który znajdziesz na dole ekranu. Nawet jeśli widzisz, że interfejs jest w języku angielskim, możesz do niego pisać w swoim języku , na przykład po hiszpańsku lub baskijsku.

Ciekawym punktem, który mógł pozostać niezauważony, jest to, że ChatGPT kontekstualizuje to, co mówisz , prawie jak osoba. Albo co to jest to samo, że możesz go o coś zapytać, a później kontynuować rozmowę, bo „zapamięta” to, co powiedziałeś wcześniej i weźmie to pod uwagę.

Chociaż radzimy, abyś eksperymentował, aby zweryfikować jego potencjał, pamiętaj, że to, co napiszesz, zostanie nagrane i podlega ewentualnym poprawkom przez zespół programistów OpenIA, który wciąż jest w fazie szkolenia. W tym sensie lepiej nie podawać wrażliwych danych osobowych ani próśb, które potencjalnie stanowią przestępstwo.

Trudno zebrać w jednym miejscu, wszystkie pomysły i rady na prowadzenie konwersacji, dlatego, że wiele zależy nie tylko od tego, jak zadasz pytanie, ale także, jakiej odpowiedzi oczekujesz.

To tylko najprostsze przykłady tego, w jaki sposób ChatGPT może nam pomóc. W powyższych przykładach zapytaliśmy o pomoc przy zdiagnozowaniu problemu z pralką, wygenerowanie kodu HTML do wstawienia tabeli na stronie WWW oraz dodania animacji za pomocą CSS dla nagłówka H1.

Możesz używać ChatGPT w różnych dziedzinach życia i w różnych zawodach, prosząc o wskazanie rozwiązania problemu, zaproponowania alternatyw, przygotowania tekstu, stworzenia czegoś kreatywnego, listowania informacji, itp..

Tworzenie treści na bloga za pomocą ChatGPT

ChatGPT może pisać całe artykuły na Twojego bloga. Wystarczy, że poprosisz go, aby napisał dla Ciebie artykuł i podał, ile słów chcemy. Rezultatem będzie treść, którą będziemy mogli wykorzystać bezpośrednio na naszym blogu. Jedynym problemem, jaki możemy mieć, jest to, że jeśli nie jesteśmy wystarczająco konkretni, możemy tworzyć treści bardzo podobne do innych stron internetowych, co może prowadzić do problemów związanych z plagiatem lub brakiem widoczności w Google, ponieważ jest to uważane za duplikat treści.

Z drugiej strony, jeśli chcemy pisać oryginalne treści i szukamy pomysłów, możemy poprosić ChatGPT o sugestie dotyczące konkretnych treści.  Poprosiliśmy go o podanie 10 pomysłów i otrzymaliśmy konkretną odpowiedź.

Moglibyśmy poprosić go o napisanie całego artykułu i wiemy, że ChatGPT zrobi to, co także może w wielu sytuacjach ułatwić nam pracę, np. copywritera. Jednak po wstępnej analizie stwierdzamy, że tworzenie w ten sposób treści, zgodnie z powyższą sugestią, jest mało efektywne i ryzykowne, w kontekście SEO witryny internetowej.