Element X not allowed here – jak rozwiązać ten błąd w HTML?

Element X not allowed here – jak rozwiązać ten błąd w HTML?

Element X not allowed here – jak rozwiązać ten błąd w HTML?

Podczas tworzenia strony internetowej, często napotykamy na różne błędy związane z kodem HTML. Jednym z nich jest błąd “Element X not allowed here”, który pojawia się, gdy używamy nieodpowiedniego elementu HTML w danym miejscu. W tym artykule przedstawimy przyczyny tego błędu oraz sposoby jego rozwiązania.

Przyczyny błędu “Element X not allowed here”

Błąd “Element X not allowed here” pojawia się, gdy używamy elementu HTML w miejscu, w którym nie powinien się on znajdować. Może to być spowodowane:

 • Umieszczeniem elementu blokowego wewnątrz elementu inline,
 • Umieszczeniem elementu inline wewnątrz elementu blokowego,
 • Umieszczeniem elementu w miejscu, w którym nie jest dozwolony zgodnie ze specyfikacją HTML.

Warto zaznaczyć, że niektóre błędy tego typu mogą być spowodowane nieścisłościami w walidatorze HTML, dlatego warto sprawdzić, czy błąd nie wynika z nieprawidłowego działania narzędzia.

Rozwiązanie błędu “Element X not allowed here”

Aby rozwiązać błąd “Element X not allowed here”, należy zastosować się do poniższych kroków:

 1. Sprawdź, czy błąd nie wynika z nieprawidłowego działania walidatora HTML. Jeśli tak, spróbuj użyć innego narzędzia do walidacji kodu.
 2. Upewnij się, że używasz odpowiednich elementów HTML zgodnie z ich przeznaczeniem. Elementy blokowe, takie jak <div>, powinny być umieszczane wewnątrz innych elementów blokowych, a elementy inline, takie jak <span>, wewnątrz innych elementów inline.
 3. Sprawdź, czy element, który powoduje błąd, jest dozwolony w danym miejscu zgodnie ze specyfikacją HTML. Jeśli nie, zmień strukturę kodu tak, aby element był umieszczony w odpowiednim miejscu.
 4. Jeśli problem nadal występuje, rozważ użycie alternatywnych elementów HTML lub zmianę struktury kodu, aby uniknąć konfliktów.

Przykład błędu “Element X not allowed here” i jego rozwiązanie

Załóżmy, że napotkaliśmy błąd “Element X not allowed here” w następującym fragmencie kodu:

<ul>
 <div>
  <li>Element 1</li>
  <li>Element 2</li>
 </div>
</ul>

Błąd wynika z umieszczenia elementu <div> wewnątrz elementu <ul>, co jest niezgodne ze specyfikacją HTML. Aby rozwiązać ten problem, należy usunąć element <div> i umieścić elementy <li> bezpośrednio wewnątrz elementu <ul>:

<ul>
 <li>Element 1</li>
 <li>Element 2</li>
</ul>

W ten sposób udało się rozwiązać błąd “Element X not allowed here” i poprawić strukturę kodu HTML.

Podsumowanie

Błąd “Element X not allowed here” może być frustrujący, ale zwykle wynika z prostych nieprawidłowości w kodzie HTML. Aby go rozwiązać, wystarczy upewnić się, że używamy odpowiednich elementów HTML w odpowiednich miejscach i przestrzegamy specyfikacji HTML. Pamiętaj, że dbanie o poprawność i jakość kodu HTML jest kluczowe dla sukcesu strony internetowej, zwłaszcza w przypadku pozycjonowania w wyszukiwarkach, takich jak Google.

Sprawdź naszą ofertę hostingową, która obejmuje szybkie serwery, niezawodność i najlepszą obsługę klienta ### ZAKTUALIZOWANO ###

Tags: , , , ,