8 powodów, dla których powinieneś wybrać WordPress

8 powodów, dla których powinieneś wybrać WordPress

Ponad 40% witryn i blogów opartych jest na WordPressie, a korzystają z niego duże firmy, takie jak TechCrunch i CNN, więc nie jest niespodzianką, że marketerzy, programiści i inni webmasterzy polecają go swoim współpracownikom i klientom. Dlaczego WordPress jest tak popularny? Oto 8 dobrych powodów, dla których warto wybrać CMS WordPress.

  • Największe firmy korzystają z WordPress
  • Doświadczenie i historia WordPress
  • Oprogramowanie Open Source
  • Wyszukiwarki uwielbiają WordPress
  • Łatwe dostosowanie
  • Wsparcie społeczności
  • Wtyczki i motywy
  • Bezpieczeństwo
  • Wsparcie ekspertów
  • Wnioski

Pamiętaj, że WordPress to darmowe oprogramowanie i stworzenie witryny internetowej nie musi Cię kosztować nawet 1 zł. Możesz też zlecić profesjonalistom utworzenie witryny internetowej, aby zadbać o jej profesjonalny wygląd oraz dobre pozycjonowanie w Google. Do obsługi WordPress wybierz sprawdzony hosting. Poznaj ofertę szybkiego hostingu dla WordPress w IQHOST.

Platforma WordPress jest znana ze swoich wielu zalet: darmowego charakteru, regularnych aktualizacji, wsparcia społeczności entuzjastów oraz wyboru motywów, szablonów i wtyczek stale wzbogacanych przez programistów, aby sprostać wszelkim potrzebom i celom witryn internetowych.

Podczas gdy większość wtyczek i rozszerzeń WordPress jest używana na platformach blogowych, mogą one dostosować się do dowolnej aplikacji, niezależnie od tego, czy jest to witryna e-commerce, witryna społecznościowa czy funkcjonalna witryna w trybie SaaS.

Najwięksi korzystają z WordPress

Niezależnie od tego, czy rozpoczynasz działalność, chcesz poprawić swoją obecność w Internecie, czy masz przestarzałą witrynę, na pewno słyszałeś o WordPressie i zastanawiałeś się, co to jest i jak może działać w firmie.

Mówiąc najprościej, WordPress to platforma wydawnicza używana do blogowania i projektowania stron internetowych. Oferuje unikalny, konfigurowalny interfejs klienta, który obsługuje dziesiątki milionów stron internetowych na całym świecie, z wieloma głównymi markami i firmami, takimi jak New York Times Blogs, People Magazine, PlayStation i CNN, korzystającymi z oprogramowania WordPress.

Nie ma wątpliwości, że WordPress może pochwalić się imponującą listą klientów, a jeśli jest wystarczająco rozwinięty dla „dużych facetów”, będzie również odpowiedni dla Twojej witryny biznesowej.

Każda strona internetowa, niezależnie od wielkości, wymaga dobrego systemu zarządzania treścią (CMS). Projektując stronę internetową, chcesz korzystać z najlepszego dostępnego systemu publikacji cyfrowych. Na rynku są różne platformy. WordPress nadal jest najlepszym narzędziem do projektowania stron internetowych.

Wybierz WordPress jak ponad 30% stron internetowych na świecie

Liczne badania ekspertów wskazują, że ponad 40% stron internetowych na całym świecie korzysta z WordPressa, a liczba ta rośnie każdego dnia. Platforma przeszła długą drogę od swoich początków jako prosta platforma blogowa do potężnego systemu zarządzania treścią. Dlaczego więc warto używać WordPressa do projektowania stron internetowych? Oto lista 8 powodów, które mogą Cię przekonać.

Doświadczenie

WordPress został uruchomiony w 2003 roku, kiedy nikt nie miał pojęcia, czym jest CMS lub strona blogowa. Chociaż zaczął być używany jako narzędzie dla blogerów, szybko stał się platformą dla wszystkich, od właścicieli firm po programistów z niewielkim lub żadnym doświadczeniem technicznym. Każdego dnia za pomocą WordPressa powstaje prawie 500 nowych stron internetowych.

Długowieczność WordPressa oznacza, że ​​będzie on używany jeszcze przez wiele lat. Użytkownicy nie mają takiego zaufania do niektórych nowszych platform CMS, które się pojawiają; walczą o przyciągnięcie wielu klientów, a wielu z nich zostaje przejętych przez konkurencję lub znika.

Dlatego przy tworzeniu strony internetowej tak naprawdę nie pozostawia ci to wyboru lub naprawdę potrzebujesz kilku szczegółów, aby móc wybrać.

WordPress – CMS Open Source

Termin „open source” oznacza, że ​​kod programistyczny WordPress jest bezpłatny i dostępny dla wszystkich użytkowników. Open source CMS nie osłabi Twojej strony internetowej. W rzeczywistości, korzystając z WordPress, zrobiłeś pierwszy krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa swojej witryny.

Możesz łatwo pobrać skrypt, a jeśli masz umiejętności, możesz także modyfikować kod WordPress, kiedy tylko potrzebujesz. Możesz nawet zaproponować te ulepszenia zespołowi odpowiedzialnemu za rozwój CMS. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie proponowane zmiany muszą zostać zatwierdzone przez zespół WordPress.

Ponadto uruchomienie WordPressa nic Cię nie kosztuje, poza samym hostingiem i domeną. To znacznie więcej niż można oczekiwać od innych podobnych platform na rynku. Obecnie w Internecie dostępnych jest ponad 50000 rozszerzeń (wtyczek) WordPress i kilkadziesiąt tysięcy motywów WordPress. Wszystko, czego potrzebujesz, to serwer WWW i domena do uruchomienia WordPressa i możesz zaczynać.

Wyszukiwarki uwielbiają WordPress

Większość właścicieli witryn marzy o wyższych pozycjach w wyszukiwarkach. WordPress został zaprojektowany tak, aby był przyjazny dla wyszukiwarek: możesz używać WordPressa tylko do osiągnięcia swoich celów SEO i optymalizacji SEO.

Dzięki WordPress Twoja strona będzie bardziej atrakcyjna dla wyszukiwarek. Głównym powodem jest to, że platforma jest napisana zgodnie z zaleceniami Google i czystym, wysokopoziomowym kodem.

Dzięki bardzo logicznemu projektowi „Mobile First” wyszukiwarki wyraźnie preferują WordPress. Na przykład platforma może zapewnić każdej stronie i postowi unikalne słowa kluczowe i metatagi, co pozwala na dokładniejszą optymalizację wyszukiwania. Rzadko zdarza się to w przypadku autorskiego kodu stworzonego przez freelancera lub agencję, który często jest daleki od wymagań SEO.

Łatwe dostosowanie

Żaden właściciel firmy nie chce utknąć z witryną „zamrożoną w kamieniu”, więc jeśli korzystasz z WordPressa, nie będziesz. System motywów WordPress pozwala szybko konfigurować lub modyfikować atrakcyjne projekty. Po prostu kup pojedynczą licencję na motyw premium, wiedząc, że najlepsze motywy zawierają szczegółową dokumentację i gotowe układy dla dziesiątek przypadków użycia.

Ponadto WordPress jest domem dla dobrze prosperującej społeczności niezależnych programistów i projektantów. Oznacza to, że jeśli potrzebujesz pomocy, możesz ją łatwo znaleźć.

Jeśli potrzebujesz pomocy w dostosowaniu witryny, wszystkie wymienione powyżej aspekty będą Cię kosztować mniej, a dostosowanie zajmie tylko chwilę. Jeśli uważasz, że masz podstawowe umiejętności techniczne, aby dostosować dobrze zbadany motyw, możesz samodzielnie wprowadzić zmiany.

W rzeczywistości możemy powiedzieć, że WordPress jest prawdziwym pionierem w programowaniu bez kodu lub z małą ilością kodu.

Wsparcie społecznościowe

Chociaż dostępne opcje dostosowywania i wtyczki mogą być trudne do opanowania, istnieje wiele źródeł pomocy – jedną z najlepszych cech WordPressa jest liczba użytkowników. WordPress ma duże forum społecznościowe prowadzone przez pracowników i fanatyków platform. 

Możesz również poprosić o pomoc poza forum WordPress. Istnieje wiele blogów i stron internetowych z artykułami  na temat wszystkiego, co WordPress, od recenzji wtyczek po instalowanie motywów. Ponieważ większość użytkowników, którzy tworzą witrynę za pomocą WordPressa, uwielbia jego opcje i elastyczność, zawsze są gotowi i chętni do pomocy innym w rozpoczęciu pracy.

Wielu marketerów cyfrowych stara się rozwiązywać problemy techniczne, z którymi ani oni, ani użytkownicy nie chcą się zmierzyć. WordPress oferuje im dobre połączenie rozszerzeń, prostoty i dostosowywania. Przede wszystkim społeczność WordPress, która jest jej najważniejszym atutem, jest motorem ciągłych innowacji CMS. Stoi za niesamowitą gamą motywów i wtyczek, nie wspominając o jej rozległej sieci wsparcia.

Wtyczki i motywy

W swoim sklepie z rozszerzeniami (biblioteka wtyczek) WordPress ma szeroką gamę wtyczek zwiększających funkcjonalność, które są dostępne bezpłatnie lub za opłatą. Każdy motyw – zwykle układ lub strona frontendowa dla Twojej witryny – i wszystkie wtyczki prezentowane w galerii WordPress są zawsze sprawdzane przez użytkowników, dzięki czemu możesz wiedzieć, jak działają.

Oprócz przeglądania ocen wiesz również, kiedy motyw lub wtyczka były ostatnio aktualizowane. Dzięki temu możesz zawsze wybierać najnowsze wersje. Jeśli minął ponad rok, być może warto dokładniej zbadać tę kwestię, zwłaszcza jeśli WordPress przeszedł niedawno poważną aktualizację.

Chociaż w Internecie jest mnóstwo motywów i wtyczek, musisz przeprowadzić szeroko zakrojone badania, aby upewnić się, że wszystkie dobrze ze sobą współpracują. Wiele podstawowych wtyczek, jest kompatybilnych tylko z niektórymi motywami, które zostały specjalnie opracowane.

Jeśli chodzi o profesjonalne platformy CMS, warto zainwestować w premium lub ekskluzywny motyw dla swojej strony internetowej. Ponadto zwykle warto kupić unikalne wtyczki, które poprawiają komfort użytkowania, ale wiele z nich, wtyczek Premium, używanych jest też w darmowej wersji i spełniają swoją funkcję.

WordPress oferuje również całkiem nową możliwość: użycie kreatora stron WWW lub narzędzia do tworzenia motywów, które pozwoli Ci stworzyć własny szablon bez linijki kodu.

Bezpieczeństwo

Ponieważ WordPress jest obecnie największą platformą blogową i internetową na świecie, ważne jest, aby chronić swoje treści przed złośliwymi atakami. Witryny WordPress są przede wszystkim ukierunkowane, ponieważ jest ich tak wiele (co może potwierdzić każda popularna platforma CMS). Na szczęście istnieje wiele rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo Twojego CMS-a.

Pamiętaj, aby zainwestować w bezpieczny motyw i zaplanować korzystanie z niezawodnej usługi tworzenia kopii zapasowych. Istnieją opcje płatne i bezpłatne, ale przed podjęciem decyzji należy przeczytać wszystkie informacje i recenzje. Warto też na wszelki wypadek robić od czasu do czasu kopie zapasowe witryny na dysku twardym lub komputerze lokalnym. Ponieważ WordPress jest używany masowo, istnieje wiele rozwiązań chroniących Twoje treści.

Pomoc profesjonalistów

Koszty są zwykle największym zmartwieniem, jeśli chodzi o znalezienie najlepszego konsultanta SEO lub twórcy stron internetowych do obsługi nowego systemu zarządzania treścią. Wielu twórców stron internetowych jest ekspertami od WordPressa, więc łatwiej będzie Ci znaleźć takiego. Konkurencja jest zacięta, a niektórzy projektanci mogą być tańsi niż inni, którzy używają zastrzeżonego CMS. Istnieje również wiele firm, które specjalizują się w tworzeniu stron WordPress, co pomaga im dowiedzieć się więcej o platformie i zapewnić lepszą obsługę.

Po utworzeniu witryny będziesz oczywiście musiał ją wypromować, i tu właśnie pojawia się SEO. WordPress to system zarządzania wybierany przez specjalistów SEO i większość wie, jak pracować na platformie. Oprócz potężnego kodu, WP ma różne wtyczki SEO, które pozwalają specjalistom SEO zapewnić użytkownikom wyższy poziom wsparcia, dostosowywania, optymalizacji i pomocy.

Wreszcie, chociaż wymagania mogą się różnić w zależności od przypadku, konfiguracja i zaprojektowanie systemu optymalizacji często zajmuje mniej czasu niż zbudowanie strony internetowej od podstaw.

Istnieje wiele agencji, które oferują autorskie systemy CMS. Nie oznacza to wcale, że są one gorsze od WordPress, w końcu mogą być lepiej dopasowane do Twoich potrzeb, szczególnie jeśli planujesz autorskie integracje. Warto, abyś wiedział o tym, gdy poruszysz temat pozycjonowania, aktualizacji i bezpieczeństwa.

Wniosek

WordPress można łatwo skonfigurować na dowolnym serwerze internetowym. Większość planów hostingowych obejmuje instalację CMS jednym kliknięciem lub jest dostarczana z preinstalowanym WordPressem. Użytkownicy mogą zatem swobodnie decydować, gdzie umieścić swoją witrynę. Możesz łatwo znaleźć najtańszego i najszybszego hosta internetowego.

Możesz nawet skonfigurować lokalną instalację na swoim komputerze do celów programistycznych i testowych.

Witryny SaaS z bardzo złożonymi funkcjami można nawet opracować w WordPress, przy niższych kosztach iw dość krótkim czasie, ponieważ żaden programista nie będzie musiał ingerować w projekt.

Jeśli chodzi o tworzenie stron internetowych, zdajemy sobie sprawę, że użytkownicy nie chcą poświęcać całego swojego czasu pracy i budżetu na tworzenie strony internetowej. Dlatego uważamy, że WordPress jest rzeczywiście doskonałym, jeśli nie najlepszym narzędziem do tworzenia stron internetowych zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów.

WordPress jest darmowy, responsywny, bezpieczny i niezwykle konfigurowalny. Jeśli szukasz łatwej w użyciu platformy do publikacji cyfrowych, wypróbuj WordPress. Będzie to dobry sposób na zaoferowanie odwiedzającym lepszych wrażeń, zaoszczędzenie dużej ilości pieniędzy i zachowanie spokoju.