4 zalety posiadania serwera VPS SSD

4 zalety posiadania serwera VPS SSD

Szukasz nowego serwera dla swojej firmy? VPS SSD może być tym, czego szukasz. Jeśli myślisz o zakupie a dokłądnie wynajęciu serwera VPS SSD, jesteś we właściwym miejscu. Opiszemy cztery korzyści, jakie ten serwer wirtualny może zapewnić Twojej witrynie.

Spis treści:

Większa prędkość, lepsze wrażenia

Duża różnica między tradycyjnym dyskiem twardym (HDD) a dyskiem SSD to szybkość.

Jak wyjaśnialiśmy w innych artykułach na naszym blogu, dysk twardy wykorzystuje do działania dysk magnetyczny lub silnik (ruchome części), co jest procesem podobnym do działania dysku CD lub DVD.

Z drugiej strony dysk SSD wykorzystuje technologię „solid state”, czyli nie musi mieć żadnego ruchu, aby działać jak tradycyjny dysk.

Różnica, która może przełożyć się na posiadanie strony internetowej nawet pięciokrotnie szybszej w porównaniu do hostingu z dyskiem HDD.

Szybkość Twojej platformy zapewni lepsze wrażenia osobom odwiedzającym Twoją witrynę. Ta funkcja pomoże Ci również uzyskać lepszą pozycję w wyszukiwarkach, takich jak Google lub Bing.

Dowód stabilności wszystkiego

Ponownie bohaterem jest dysk SSD. Dlaczego dysk SSD jest stabilniejszy niż dysk mechaniczny? Napęd z ruchomymi urządzeniami, takimi jak silnik lub napęd magnetyczny, jest bardziej podatny na awarie.

Ciągły ruch platformy spowoduje zużycie, którego nie mają dyski SSD.

Ponadto te ostatnie potrzebują mniej energii i mocy do pracy. Z tego samego powodu serwer VPS SSD jest znacznie bardziej stabilny niż inne serwery na rynku.

Bezpieczne informacje i szybkie czyszczenie.

Serwer SSD VPS ma wiele układów do tworzenia kopii zapasowych, więc utrata danych jest mniej prawdopodobna niż w przypadku tradycyjnego hostingu opartego na dyskach. Dlaczego?

Dysk twardy ma tylko jeden lub dwa dyski kopii zapasowych i jak wyjaśniłem powyżej, dyski te są bardziej podatne na awarie.

Oprócz tego pamięć masowa oferuje szybsze opcje usuwania danych lub informacji, które pozostały z Twojej platformy internetowej.

Stosunek jakości do ceny

Kilka lat temu posiadanie serwera VPS SSD było dość drogie. Jednak dostęp do tych usług jest teraz znacznie łatwiejszy. Ten serwer jest świetną długoterminową inwestycją i oferuje znaczną przewagę nad hostami internetowymi, które zajmują dyski HDD.

Na rynku istnieje wiele planów, które dostosowują się do różnych potrzeb rynku. Chcesz wycenić serwer VPS SSD? W IQhost chcemy i możemy Ci pomóc zrobić to szybko i łatwo.

Leave a Reply